Naujienų srautas

Pasaulyje2015.09.08 13:45

Kremliaus kritikas 15-ai dienų uždarytas į kalėjimą

LRT RADIJAS, LRT.lt 2015.09.08 13:45

Rusijos opozicijos lyderiui Aleksėjui Navalnui skirta 15-os dienų kalėjimo bausmė už gyventojų kvietimą į demonstraciją.

Rusijos opozicijos lyderiui Aleksėjui Navalnui skirta 15-os dienų kalėjimo bausmė už gyventojų kvietimą į demonstraciją.

Ši bausmė neleis jam pačiam dalyvauti kovo 1-ąją planuojamame mitinge, nukreiptame prieš prezidento Vladimiro Putino politiką. V. Putino sprendimai, pasak A. Navalno, veda Rusiją į rimtą ekonominę krizę.

LRT.lt jau rašė, jog ruodį A. Navalnui už sukčiavimą buvo skirta trejų su puse metų laisvės atėmimo bausmė, jos vykdymą atidedant. Jis pats šiuos kaltinimus vadina politiškai motyvuotais. Tokios nuomonės laikosi ir Europos Sąjungos atstovai.

Po nuosprendžio paskelbimo Kremliaus kritikui Aleksejui Navalnui Maskvoje prasidėjo opozicijos protesto akcija.

Susirinkę žmonės skandavo „Rusija be Putino“, „Putiną lauk“, „Laisvė“, „Ukraina, mes su tavimi“. Protestuotojai taip pat ėmė skanduoti ir žymiąją Ukrainos frazę: „Šlovė Ukrainai, šlovė herojams“.

Televizijų siužetuose matėsi, kaip policija sulaiko protestuotojus vieną po kito. Pareigūnai per garsiakalbius ragino protestuotojus skirstytis ir priminė, kad jų mitingas – nesankcionuotas.


 

 
LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi