Naujienų srautas

Pasaulyje2015.02.19 19:39

NATO generolas: Ukrainos ginklavimą reikia aptarti slapta

BNS, ELTA 2015.02.19 19:39

Po neformalaus Europos Sąjungos (ES) gynybos ministrų susitikimo Rygoje, NATO karinių pajėgų Europoje vado pavaduotojas, generolas Adrian Bradshaw pareiškė, kad politiniams lyderiams turėtų būti suteikta galimybė aptarti Ukrainos ginklavimą slapta, be pašalinių akių.

Po neformalaus Europos Sąjungos (ES) gynybos ministrų susitikimo Rygoje, NATO karinių pajėgų Europoje vado pavaduotojas, generolas Adrian Bradshaw pareiškė, kad politiniams lyderiams turėtų būti suteikta galimybė aptarti Ukrainos ginklavimą slapta, be pašalinių akių.

„Tikiu, kad visi suprantame, kokios skirtingos Ukrainos pajėgos ir Rusijos remiami separatistai. Visi suvokia, kad NATO narės sureagavo į situaciją naudodamos politines, ekonomines ir diplomatines priemones“, – kalbėjo A. Bradshaw, paminėdamas, kad sprendimas siųsti ginklus Ukrainai yra politinis.

Generolas pabrėžė, kad kariniai strategai turėtų komentuoti ir įspėti apie galimas tokių veiksmų pasekmes.

„Tokie veiksmai privalo būti gerai apgalvoti, reikia atsižvelgti į galimas pasekmes. Nemanau, kad apie tokias galimybes reikia kalbėti viešai. Leiskime politiniams lyderiams tokius dalykus aptarti privačiai, be jokio žiniasklaidos spaudimo. Būkit ramūs, kariniai strategai užtikrins tikslų ir tinkamą atsaką, kuris bus grynai karinis, o ne politinis“, – ramino A. Bradshaw.

Londonas ir Madridas – prieš ginklų tiekimą

Didžiosios Britanijos ir Ispanijos užsienio reikalų ministrai ketvirtadienį pareiškė, kad Ukrainos krizės sprendimo reikia ieškoti dialogo keliu ir tai neturi būti karinės pagalbos Ukrainos pajėgos teikimas.

„Mes nemanome, kad šiuo metu būtų naudinga paremti Ukrainos ginkluotąsias pajėgas letaliais ginklais“, – Didžiosios Britanijos užsienio reikalų sekretorius Philipas Hammondas sakė Madride vykusioje spaudos konferencijoje, kurioje dalyvavo ir Ispanijos užsienio reikalų ministras Jose Manuelis Garcia-Margallo.

„Mes aiškiai sakome, kad negalime leisti Ukrainos ginkluotosioms pajėgoms žlugti, tačiau manau, kad šiuo metu jiems toli gražu tai negresia“, – kalbėjo britas.

„Taigi, Didžioji Britanija dabar nekeičia savo pozicijos dėl letalios pagalbos tiekimo dėl to, kas dabar vyksta vietoje“, – pridūrė jis.

Pasak Ph. Hammondo, sprendimą dėl pagalbos ukrainiečių pajėgoms teikimo klausimo turi priimti „nacionalinės vyriausybės individualiai“.

„Tai nėra ES klausimas ar NATO klausimas“, – pridūrė sekretorius.

J.M.G. Margallo, savo ruožtu, paragino pradėti „nuoširdų ir atvirą dialogą“, o Rusiją – kad gerbtų „Ukrainos teritorinį vientisumą“.

Ukrainos, Vokietijos, Prancūzijos ir Rusijos lyderiai ketvirtadienį pažadėjo stengtis gelbėti žlungančias paliaubas rytinėje Ukrainoje, nepaisant jų pažeidimų, tarp kurių buvo prorusiškų separatistų įvykdytas strategiškai svarbaus miesto šturmas.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi