Pasaulyje

2019.03.29 21:03

JAV pareigūnas: į Venesuelą permesti Rusijos kariškiai padeda atnaujinti raketų kompleksų S-300 eksploatavimą

ELTA 2019.03.29 21:03

Jungtinės Valstijos mano, kad į Venesuelą permesti Rusijos kariškiai padeda atnaujinti raketų kompleksų S-300 eksploatavimą, sutrikusį dėl elektros energijos tiekimo pertrūkių. Tai penktadienį per spaudos konferenciją Valstybės departamente pranešė JAV specialusis atstovas Venesuelai Elliottas Abramsas.

Diplomatas buvo paklaustas, kokiu tikslu, Vašingtono nuomone, Rusijos kariškiai atvyko į Venesuelą. „Jie padeda (Nicolo Maduro) režimui tvarkyti raketų kompleksus S-300, kurių veiklai neabejotinai pakenkė elektros tiekimo sutrikimai šalyje... Aš nežinau, kaip jie tai vadina - perkalibravimu, perderinimu, šiaip ar taip, tai - techninė priežiūra“, – sakė E. Abramsas.

Jis taip pat pareiškė nežinąs, ar Maskva ketina siųsti į Venesuelą dar daugiau kariškių. Diplomatas atsisakė kalbėti apie įrangą, kurią galėjo atsivežti rusai.

Anksčiau penktadienį JAV prezidento patarėjas nacionalinio saugumo klausimais Johnas Boltonas pareiškė, jog Jungtinės Valstijos laikys šalių ne iš Vakarų pusrutulio ginkluotųjų pajėgų dislokavimą Venesueloje provokaciniais veiksmais, keliančiais grėsmę taikai ir saugumui regione.

Anksčiau laikraštis „El Comercio“ pranešė, kad kovo 23 d. į Maiketijos tarptautinį oro uostą Karakase atskrido Rusijos lėktuvai An-124 ir Il-62 su kariškiais ir 35 tonomis krovinių.