Naujienų srautas

Pasaulyje2015.02.19 20:27

Rusijos bombonešiai pažeidė Islandijos erdvę, privertė britus kelti naikintuvus

ELTA, BNS 2015.02.19 20:27

Islandijos pakrančių apsaugos tarnyba informavo, kad Rusijos bombonešiai trečiadienį pažeidė šalies oro erdvę, Britanija dėl Rusijos bombonešių į orą kėlė naikintuvus.

Islandijos pakrančių apsaugos tarnyba informavo, kad Rusijos bombonešiai trečiadienį pažeidė šalies oro erdvę, Britanija dėl Rusijos bombonešių į orą kėlė naikintuvus.

Kaip sakoma islandijos tarnybos pareiškime, tai buvo du Rusijos strateginiai bombonešiai Tu-95. Trečiadienį jie du kartus buvo pastebėti Islandijos pakrantės rajone. Patikslinama, kad lėktuvai skrido už maždaug 26 jūrmylių nuo salos kranto linijos.

Rusijos gynybos ministerija šio pranešimo kol kas nekomentuoja.

Britanija ketvirtadienį pranešė pakėlusi į orą naikintuvus „Typhoon“, kai prie Anglijos pietinių krantų ankstesnę dieną priartėjo du Rusijos ilgojo nuotolio bombonešiai „Tu-95 Bear“, o toks incidentas buvo jau antras per pastaruosius du mėnesius.

Britanija sausį iškvietė Rusijos ambasadorių pasiaiškinti dėl panašaus epizodo, kai Rusijos bombonešiai praskrido virš Lamanšo sąsiaurio, priversdami tarnybas skubiai pakeisti civilinių orlaivių maršrutus.

Gynybos ministerija pareiškė, kad naujausias incidentas, kuris tikriausiai dar labiau pablogins įtemptus Britanijos ir Rusijos santykius, įvyko trečiadienio vakarą.

„Rusijos lėktuvai buvo lydimi RAF (Karališkųjų oro pajėgų), kol išskrido Jungtinės Karalystės interesų zoną. Rusijos kariniai orlaiviai nė vienu metu nebuvo įskridę į JK oro erdvę“, – sakoma ministerijos pranešime.

Pastaraisiais metais NATO itin dažnai tekdavo siųsti savo naikintuvus perimti Rusijos karinių orlaivių, padidėjus įtampai tarp Vakarų šalių ir Maskvos dėl krizės Ukrainoje. Ketvirtadienį Britanijos gynybos sekretorius Michaelas Fallonas pareiškė, kad Rusijos prezidento Vladimiro Putino politika kelia „realų ir esamą“ pavojų Baltijos šalims.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi