Naujienų srautas

Pasaulyje2015.02.19 09:59

Graikijos prezidentu išrinktas konservatyvių pažiūrų veteranas P. Pavlopoulos

BNS 2015.02.19 09:59

Graikijos parlamentas trečiadienį išrinko proeuropietiškų konservatyvių pažiūrų Prokopį Pavlopoulos naujuoju šalies prezidentu, o šis žingsnis turėtų sustiprinti kraštutinės kairiosios vyriausybės pozicijas kritiškai svarbiose derybose dėl Europos Sąjungos finansinės pagalbos.

Graikijos parlamentas trečiadienį išrinko proeuropietiškų konservatyvių pažiūrų Prokopį Pavlopoulos naujuoju šalies prezidentu. Šis žingsnis turėtų sustiprinti kraštutinės kairiosios vyriausybės pozicijas kritiškai svarbiose derybose dėl Europos Sąjungos finansinės pagalbos.

Buvęs ministras ir viešosios teisės ekspertas buvo pasiūlytas į šį postą siekiant užsitikrinti labai reikalingą kitų partijų palaikymą, kai skolų prislėgta Graikija stengiasi susitarti dėl naujos skolinimosi sutarties su tarptautiniais kreditoriais.

64 metų P. Pavlopoulos į daugiau reprezentacinį prezidento postą penkerių metų kadencijai buvo išrinktas 233 balsais. Kad laimėtų, 300 vietų parlamente jam reikėjo užsitikrinti ne mažiau nei 180 deputatų palaikymą.

P. Pavlopoulos kandidatūra į prezidento postą laikyta saugiu pasirinkimu, nes jis nebuvo siejamas su ankstesnės konservatorių vyriausybės prisiimtais įsipareigojimais tarptautiniams kreditoriams pagal itin nepopuliarią finansinės pagalbos programą.

Graikijos Ministras Pirmininkas Alexis Tsipras ir Finansų ministras Yanis Varoufakis šypsosi prezidento rinkimų metu. SipaUSA nuotr.

Nors P. Pavlopoulos nebalsavo prieš griežto taupymo priemones, pasiūlytas jo atstovaujamos Naujosios demokratijos partijos, jis atsiribojo nuo diržų veržimo politikos, kuri, pasak daugelio graikų, smaugia šalies ekonomiką ir baudžia neturtinguosius.

Būtent nesugebėjimas išrinkti prezidento pernai gruodį atvedė Graikiją į pirmalaikius rinkimus, per kuriuos sausį į valdžią atėjo kraštutinė kairioji partija „Syriza“.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi