Naujienų srautas

Pasaulyje2015.02.18 16:58

Kopenhagoje laidojamas per teroro išpuolį nužudytas žydas

BNS 2015.02.18 16:58

Minias žmonių, trečiadienį susirinkusių į Kopenhagoje per ginkluoto vyro išpuolį žuvusio žydo laidotuves, neapleido klausimais: kaip galima buvo išvengti šio smurto.

Minias žmonių, trečiadienį susirinkusių į Kopenhagoje per ginkluoto vyro išpuolį žuvusio žydo laidotuves, neapleido klausimais: kaip galima buvo išvengti šio smurto.

Danas Uzanas, 37 metų savanoris apsaugos darbuotojas, buvo nušautas prie pagrindinės sinagogos Kopenhagoje per antrąjį iš dviejų savaitgalio išpuolių, pašiurpinusių visą Europą.

Kelis šimtus žmonių, atėjusių į Kopenhagos žydų kapines, kur buvo laidojamas D. Uzanas, saugojo policijos pareigūnai su šunimis, o ant netoliese esančių pastatų stogų įsitaisė snaiperiai.

Laidotuvėse turėtų dalyvauti ir premjerė Helle Thorning-Schmidt, šią savaitę pareiškusi, kad „išpuolis prieš Danijos žydus yra išpuolis prieš Daniją“, pranešė naujienų agentūra „Ritzau“.

„Mūsų bendruomenėje visi žinojo Daną“, – sakė Danijos žydų bendruomenės vadovas Danas Rosenbergas Asmussenas naujienų agentūrai AFP.

„Jis visada buvo pasiruošęs atlikti savo pareigą, buvo puikus pavyzdys visai bendruomenei“, – kalbėjo jis.

Išpuoliai atkreipė dėmesį į Danijos saugumo tarnybas – analizuojama, kokių veiksmų jos ėmėsi, ruošdamosi galimoms atakoms po islamistų surengtų žudynių Paryžiuje vos prieš kelias savaites.

Danijos žydų bendruomenės nariai sakė nepastebėję jokios sustiprintos policijos apsaugos prieš kruvinus išpuolius Kopenhagoje, rašė laikraštis „Jyllands-Posten“.

Įtariamas ginkluotas užpuolikas Omaras El Husseinas šeštadienį pirmiausia paleido kelias dešimtis šūvių prie kultūros centro „Krudttonden“, kuriame vyko seminaras apie islamo ir žodžio laisvę.

Per šį šaudymą žuvo 55 metų danų dokumentinių filmų režisierius Finnas Noergaardas, trys policininkai buvo sužeisti.

Po kelių valandų užpuolikas pradėjo šaudyti prie sinagogos, kurioje vyko bar micvos ceremonija, ir nušovė D. Uzaną bei sužeidė du policininkus.

Įtariamasis, Danijoje gimęs ir užaugęs palestinietis, buvo nukautas per susišaudymą su policija prieš aušrą sekmadienį.

Dar dviem vyrams buvo pateikti kaltinimai už tai, kad jie padėjo užpuolikui atsikratyti ginklų ir leido jam pasislėpti.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi