Pasaulyje

2019.03.29 06:40

Britų parlamentas dar kartą balsuos dėl „Brexito“ plano: ar trečias kartas nemeluos?

Paulius Kaliačius, LRT RADIJAS, LRT.lt2019.03.29 06:40

Šiandien oficiali Didžiosios Britanijos išstojimo iš Europos Sąjungos diena, tačiau politikai nesugebėjo susitarti dėl išstojimo sąlygų ir vėl balsuos dėl Theresos May „Brexito“ plano.

Vyriausybės išstojimo iš Europos Sąjungos planas buvo du kartus atmestas.

Didžiosios Britanijos Bendruomenių Rūmų spikeris Johnas Bercow'as leido trečią kartą balsuoti dėl „Brexito“ sutarties. Vadinasi, parlamentas penktadienį vėl galės diskutuoti ir balsuoti dėl susitarimo, kurį ministrė pirmininkė Theresa May išsiderėjo su ES.

Užuot ieškojusi kompromisų premjerė Theresa May nusprendė apeiti pirmininko draudimą, siūlydama parlamentarams balsuoti dėl paties išstojimo fakto, o balsavimą dėl „Brexito“ sąlygų palikti vėlesniam laikui. Jei parlamentarai pritartų išstojimui, oficiali Didžiosios Britanijos ir Europos Sąjungos skyrybų data taptų gegužės dvidešimt antra diena.

Th. May tikisi, kad jos pažadas atsistatydinti ir politikų nenoras pratęsti derybų su Briuseliu iki nežinomos datos, įtikins parlamentarus palaikyti vyriausybės planą.

Tačiau politologai primena, kad dalis konservatorių maištininkų nori antro referendumo, o jų koalicijos partneriai iš Šiaurės Airijos atsisakė palaikyti Th. May trečią kartą dėl neaiškios šio regiono ateities, kas reikš dar vieną pralaimėjimą vyriausybei.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt