Naujienų srautas

Pasaulyje2015.09.08 13:45

Maskvos teismas panaikino namų areštą A. Navalnui

BNS 2015.09.08 13:45

Maskvos miesto teismas antradienį pakeitė Zamoskvorečjės rajono teismo nuosprendį opozicijos veikėjui Aleksejui Navalnui ir pratęsė jam skirtą lygtinę laisvės atėmimo bausmę iki penkerių metų.

Maskvos miesto teismas antradienį pakeitė Zamoskvorečjės rajono teismo nuosprendį opozicijos veikėjui Aleksejui Navalnui ir pratęsė jam skirtą lygtinę laisvės atėmimo bausmę iki penkerių metų.

Kaip pranešė agentūros „Interfax“ korespondentas, toks sprendimas buvo priimtas peržiūrėjus skundą prancūzų bendrovės „Yves Rocher“ byloje.

Teismas nuo antradienio panaikino A. Navalnui skirtą namų areštą.

Maskvos Zamoskverečjės rajono teismas gruodžio 30 dieną nuteisė A. Nevalną ir skyrė jam 3,5 metų laisvės atėmimo bausmę, jos vykdymą atidedant, o kartu teistą jo brolį Olegą iš teismo pasiuntė į bendrojo režimo koloniją atlikti 3,5 metų įkalinimo bausmės.

Paskelbus nutartį, A. Navalnas pareiškė, kad neketina laikytis namų arešto, kadangi laiko jį neteisėtu. Teismas ne kartą buvo informuotas apie A. Navalno namų arešto pažeidimus, tačiau pranešimų nenagrinėjo.

A. Navalnas ir jo brolis buvo nuteisti už sukčiavimą, kurio taikiniu esą tapo Prancūzijos kosmetikos bendrovė „Yves Rocher“. Jiedu buvo pripažinti pasisavinę iš tos bendrovės beveik 27 mln. rublių (apie 500 tūkst. JAV dolerių pagal tuometį kursą).

Broliai Navalnai buvo kaltinami 2008–2012 metais pavogę 30 mln. rublių (apie 500 tūkst. JAV dolerių arba 1,5 mln. litų pagal dabartinį kursą) iš dviejų bendrovių, įskaitant „Yves Rocher“ dukterinę įmonę.

A. Navalnas antradienį pažadėjo aktyviai dalyvauti politinėje veikloje.

„Aš tęsiu visa tai, ką dariau. Galbūt net su papildoma energija, nes dabar esama papildomos asmeninės motyvacijos“, – sakė jis žurnalistams Maskvos miesto teisme.

Jis pareiškė, kad nuosprendis buvo priimtas, padarius daugybę procesinių pažeidimų, ir apgailestavo, kad brolis lieka įkaitu.

A. Navalnas pridūrė, kad atšaukus jam taikytus apribojimus, dabar jis galės lankytis kituos Rusijos miestuose.

„Nuo šios dienos mano statusas yra naujas... Į užsienį aš, žinoma, išvažiuoti negaliu – net užsienio paso neturiu, man draudžiama, tačiau dabar turiu galimybę aplankyti kitus Rusijos miestus. Teoriškai galiu, pirma kartą per trejus metus, važiuoti į Sočį ar į Krymą“, – sakė A. Navalnas ir pabrėžė, kad kovo 1-ąją jis ketinąs dalyvauti opozicijos Maskvoje rengiamoje eisenoje „Vesna“ (Pavasaris).

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi