Naujienų srautas

Pasaulyje2019.03.28 19:33

JK parlamento pirmininkas leido rengti trečią balsavimą dėl „Brexito“ susitarimo

BNS 2019.03.28 19:33

Jungtinės Karalystės parlamento pirmininkas Johnas Bercow leido penktadienį rengti dar vieną balsavimą dėl „Brexito“ susitarimo, įstatymų leidėjų jau dukart atmesto dideliu balsų skirtumu.

„Pasiūlymas yra naujas, iš esmės kitoks“, – parlamente ketvirtadienį pareiškė J. Bercow.

Anksčiau jis neleido rengti dar vieno balsavimo šiuo klausimu, motyvuodamas, kad vyriausybė negali prašyti parlamentarų per tą pačią sesiją vėl balsuoti dėl to paties „Brexit“ susitarimo, jei jame nebus reikšmingų pakeitimų.

Penktadienį bus balsuojama dėl teisiškai įpareigojančio JK pasitraukimo iš Europos Sąjungos susitarimo, kurį Briuselyje išsiderėjo britų premjerė Theresa May, bet ne dėl politinės deklaracijos apie Londono ir Bendrijos ateities santykius.

„Vienintelis būdas mums užtikrinti, kad išstotume geru laiku gegužės 22-ąją, yra patvirtinti išstojimo susitarimą iki kovo 29-osios 23 valandos“, – sakė Bendruomenių Rūmų lyderė Andrea Leadsom, kuri parlamente atstovauja vyriausybei. 

Ji pažymėjo, kad ES lyderiai „Brexito“ atidėjo iki gegužės 22-osios, „su sąlyga, kad išstojimo susitarimą šią savaitę patvirtins Bendruomenių Rūmai“.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi