Naujienų srautas

Pasaulyje2015.02.17 12:20

V. Žirinovskis: Kijevą reikia sunaikinti napalmu

DELFI.lt 2015.02.17 12:20

Kalbėdamas vieno Rusijos televizijos kanalo eteryje Rusijos liberaldemokratų partijos lyderis Vladimiras Žirinovskis pareiškė, kad reikia sunaikinti visą Kijeve esančią vyriausybės infrastruktūrą, skelbia zn.ua.

Kalbėdamas vieno Rusijos televizijos kanalo eteryje Rusijos liberaldemokratų partijos lyderis Vladimiras Žirinovskis pareiškė, kad reikia sunaikinti visą Kijeve esančią vyriausybės infrastruktūrą, skelbia zn.ua.

Politikas sakė, kad Kijevą reikia sudeginti napalmu – tik taip esą galima išgelbėti Donbaso rusus.

„Jeigu Donbase gyventų suomiai, lenkai ar Baltijos šalių gyventojai, sakyčiau, kad juos reikia mušti, smaugti ir sunaikinti. Sakau tai nuoširdžiai. Tačiau Donbase gyvena rusai! Kijevą sunaikinsime, sudeginsime napalmu. Reikia sudeginti Kijevo miestą! Už tai, kad kariaujama prieš rusus“, – pareiškė V. Žirinovskis.

Kaip pranešė „Rzeczpospolita“, Rusijos populistas pridūrė, kad dabar ukrainiečiai bombarduoja Donbasą, o paskui gali eiti kariauti į Rusijos Belgorodą ar Maskvą.

„Kad nebūtų iki to prieita, reikia sunaikinti Kijeve visą vyriausybės infrastruktūrą, visus administracinius pastatus. Taikūs gyventojai nenukentės, civilių niekas nelies“, – pridūrė Rusijos liberaldemokratų lyderis.

V. Žirinovskis taip pat tvirtino, kad šiandien Ukrainoje nebūtų karo, jeigu praėjusią žiemą Rusija būtų įsikišusi ir padėjusi buvusiam prezidentui Vladimirui Janukovyčiui numalšinti protestus Maidane.

Lenkijos leidinys primena, kad V. Žirinovskis – pats garsiausias Rusijos populistas ir Kremliaus propagandininkas.

Rugsėjo mėnesį jis grasino Lenkijai karu ir reikalavo, kad šalis pasitrauktų iš Europos Sąjungos sudėties, o rusų kalba būtų paskelbta antra valstybine kalba.

Neseniai V. Žirinovskio bendražygiai nusprendė reikalauti iš Vokietijos repatriacijos už Antrąjį pasaulinį karą. Pernai metais tas pats V. Žirinovskis taip pat pareiškė, kad Lenkija ir Baltijos šalys „bus nutrintos nuo žemės paviršiaus“.

Dėl šių garsių jo pareiškimų Varšuva išreiškė protestą Rusijos Federacijos ambasadoriui.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi