Naujienų srautas

Pasaulyje2012.12.21 10:27

Rusijos teismas 2 metais sutrumpino bausmę M. Chodorkovskiui

LRT.lt 2012.12.21 10:27

Rusijos teismas ketvirtadienį bausmę įkalintam Kremliaus kritikui ir buvusiam naftos magnatui Michailui Chodorkovskiui sumažino nuo 13 iki 11 metų. Numatyta, kad jis į laisvę išeis 2014 metais. 

Rusijos teismas ketvirtadienį bausmę įkalintam Kremliaus kritikui ir buvusiam naftos magnatui Michailui Chodorkovskiui sumažino nuo 13 iki 11 metų. Numatyta, kad jis į laisvę išeis 2014 metais.

Maskvos miesto teismas įkalinimo bausmę kompanijos „Jukos“ įkūrėjui ir kitam atsakovui Platonui Lebedevui dvejais metais sutrumpino atsižvelgiant į įstatymų pakeitimus, susijusius su jiems pateiktais kaltinimais.

Bausmės sumažinimas susijęs su kaltinimais pinigų plovimu, teigė teismo atstovė Anna Usacheva, kurią cituoja naujienų agentūros.

M. Chodorkovskis ir P. Lebedevas už turto grobstymą ir pinigų plovimą nuteisti per antrąjį teismą 2010 metų pabaigoje. Tuomet jie jau atlikinėjo bausmę už vengimą mokėti mokesčius ir sukčiavimą.

Toks teismo sprendimas papiktino M. Chodorkovskio advokatus. Jie prašė teismo paleisti kaltinamuosius, teigdami, kad pagal naujuosius įstatymus, jie jau atliko bausmę.

„Kokia gali būti mūsų reakcija į besitęsiantį įstatymų nepaisymą ir represalijas? Žinoma, neigiamas. Mes toliau kovosime ir sprendimą skųsime“, – naujienų agentūrai AFP teigė vienas advokatų Vadimas Kliuvgantas.

Praėjusį mėnesį rajono teismas nusprendė, kad P. Lebedevo bausmė turėtų būti sumažinta labiau, o į laisvę jis turėtų išeiti 2013 metų liepą, tačiau šį sprendimą panaikino srities teismas.

Iki pirmojo sulaikymo 2003 metais M. Chodorkovskis buvo turtingiausias žmogus Rusijoje ir girdimas prezidento Vladimiro Putino kritiko. Nuo to laiko jo kompanija „Jukos“ išskaidyta. Rėmėjai teigia, kad jo teisinis persekiojimas buvo bausmė už politinės opozicijos Rusijoje finansavimą.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi