Pasaulyje

2019.03.28 16:08

Brunėjus įveda mirties bausmę už homoseksualius lytinius santykius

ELTA2019.03.28 16:08

Nepaisydamas tarptautinės kritikos, Brunėjus įveda mirties bausmę homoseksualams. Seksualiniai santykiai tarp tos pačios lyties partnerių bus baudžiami užmėtymu akmenimis.

Baudžiamieji įstatymai atitinkamai sugriežtinti remiantis vyriausybės sprendimu ir pritarus autoritariškai valdančiam sultonui Hassanalui Bolkiahui.

To pagrindas – šariatas. Minėti įstatymai bus taikomi ir užsieniečiams. Buvusioje britų kolonijoje Borneo saloje didelė dauguma iš maždaug 500 000 gyventojų išpažįsta islamą.

Sultonas – vienas turtingiausių pasaulio monarchų – čia valdo jau nuo 1967-ųjų. Pastaraisiais metais įtaką sustiprino konservatyvios islamiškos jėgos.

Iki šiol už homoseksualius santykius Brunėjuje grėsė iki 10 metų kalėjimo. Gėjai ir lesbietės čia engiami nuo seno. Homoseksualumas oficialiai buvo uždraustas ir kolonializmo metais.

Nuo balandžio 3-iosios už seksą tarp vyrų ar seksą tarp moterų galės būti skiriama mirties bausmė. Tada bus leidžiamas ir viešas baudimas lazda. Taip pat sugriežtinamos bausmės už vagystes. Ateityje ilgapirščiams galės būti amputuojamos rankos ir kojos.

Organizacija „Amnesty International“ kreipėsi į Brunėjų, ragindama atsisakyti tokių „žiaurių ir nežmoniškų bausmių“.