Pasaulyje

2019.03.28 15:57

Rusija tvirtina nekelianti karinės grėsmės Venesueloje

ELTA2019.03.28 15:57

Rusų karių buvimas Venesueloje niekam nekelia grėsmės, ketvirtadienį pažymėjo Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė Marija Zacharova.

„Rusija neketina keisti galios pusiausvyros regione, Rusija niekam negrasina, skirtingai negu piliečiai (pareigūnai) Vašingtone“, – sakė atstovė.

Šiuo pareiškimu M. Zacharova reagavo į JAV prezidento Donaldo Trumpo pateiktą reikalavimą Rusijai išvesti savo karius iš šios Lotynų Amerikos šalies.

Kaip žinoma, prieš kelias dienas Venesuelos sostinėje Karakase nusileido du Rusijos kariniai lėktuvai su beveik 100 kariškių.

Savo ruožtu Venesuelos diplomatas Maskvoje sakė, kad Rusijos kariai į krizės ištiktą Venesuelą atvyko aptarti karinio bendradarbiavimo , o ne dalyvauti karinėse operacijose.

„Mes visiškai nekalbame apie Rusijos karinių pajėgų buvimą su tikslu dalyvauti karinėse operacijose“, – sakė diplomatas Jose Rafaelis Torrealba Perezas.

Venesueloje tvyro didžiulė politinė ir ekonominė krizė, šalyje vyksta kova dėl valdžios tarp prezidento Nicolaso Maduro ir opozicijos lyderio Juano Guaido, pasiskelbusio laikinuoju Venesuelos prezidentu.

Rusija ir Kinija reiškia paramą prezidentui N. Madurui, o JAV ir dauguma Vakarų šalių remia J. Guaido, kuris anksčiau šiais metais pasiskelbė prezidentu ir tvirtino, kad N. Maduro perrinkimas prezidentu 2018 metais buvo neteisėtas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt