Naujienų srautas

Pasaulyje2015.02.17 10:30

Prancūzija ir Egiptas pasirašė milijardinės vertės ginklų sandorį

ELTA 2015.02.17 10:30

Prancūzija su Egiptu pasirašė sandorį dėl 24 „Rafale“ tipo naikintuvų ir vienos fregatos pardavimo, praneša agentūra AFP.

Prancūzija su Egiptu pasirašė sandorį dėl 24 „Rafale“ tipo naikintuvų ir vienos fregatos pardavimo, praneša agentūra AFP.

5,2 mlrd. eurų vertės sandorio pasirašymo ceremonijoje pirmadienį Kaire dalyvavo Egipto prezidentas Abdelas Fattah al-Sisi ir Prancūzijos gynybos ministras Jeanas Yves`as Le Drianas.

„Abi mūsų šalys vykdo bendrą kovą su terorizmu, – per ceremoniją sakė ministras. – Tai nauja dvišalio bendradarbiavimo tarp Paryžiaus ir Kairo era.“

„Rafale“ naikintuvus gamina ginkluotės koncernas „Dassault Aviation“. Prancūzijos pajėgos juos naudojo per operacijas Libijoje ir Malyje.

Koncernui tai yra pirmoji naikintuvų pardavimo sutartis su užsienio šalimi. Nuo 2012-ųjų deramasi su Indija dėl 126 „Rafale“ pardavimo, tačiau šie pokalbiai stringa. Be naikintuvų Paryžius Kairui dar parduos FREMM tipo fregatą.

Žmogaus teisių aktyvistai griežtai kritikuoja ginklų sandorį su Egiptu, atkreipdami dėmesį į kruvinas represijas Musulmonų brolijos ir kitų opozicinių grupuočių atžvilgiu.

J. Y. Le Drianas pirmadienį gynė ginklų sandorį. Saugumo ir stabilumo garantija yra svarbiau už demokratijos plėtrą, sakė jis. Ministro teigimu, Prancūzija ne visais punktais pritaria Egipto elgesiui, tačiau svarbiausia yra, „kad tokia didelė šalis, kaip Egiptas, būtų stabilizuota ir būtų garantuotas globalus regiono stabilumas“.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi