Naujienų srautas

Pasaulyje2019.03.28 11:50

Tailando rinkimuose pergalė žadama chuntos remiamai „Phalang Pracharat“ partijai

BNS 2019.03.28 11:50

Tailando rinkimų komisija ketvirtadienį pranešė suskaičiavusi visus balsalapius po praeitą savaitgalį įvykusių parlamento rinkimų ir pridūrė, kad didžiausią rinkėjų palaikymą užsitikrino valdančiosios chuntos remiama partija, nors šie rezultatai dar nėra oficialūs.

Per spaudos konferenciją komisijos atstovai neatskleidė, kiek vietų gaus partija „Phalang Pracharat“.

Komisija anksčiau buvo nurodžiusi, kad per sekmadienį vykusį balsavimą vienmandatėse apygardose daugiausiai atstovų užsitikrino pagrindinė opozicijos partija „Pheu Thai“.

Šie rinkimai buvo pirmieji po 2014 metų karinio perversmo.

Abi pagrindinės partijos sakė, kad rezultatai joms suteikia mandatą formuoti naująją vyriausybę.

Sekmadienį buvo renkami deputatai į 500 vietų žemuosius parlamento rūmus. Iš jų 350 vietų paskirstoma laimėjusiems vienmandatėse apygardose, o likusios 150 – pagal partijų gautą visų balsų dalį.

Trečiadienį kelios chuntos priešininkų partijos sudarė koaliciją ir pažadėjo neleisti kariškių remiamai partijai ateiti į valdžią.

Septynios chuntos priešininkų partijos, vadovaujamos „Pheu Thai“, pareiškė suvienysiančios jėgas ir teigia gavusios pakankamai vietų parlamente, kad sudarytų vyriausybę ir išstumtų kariškių sąjungininkus, vadovaujamus „Phalang Pracharat“.

„Phalang Pracharat“ savo ruožtu irgi pareiškė, kad tikisi užsitikrinti daugiau kaip pusę visų vietų žemuosiuose parlamento rūmuose.

Planuojama, kad oficialūs rezultatai bus paskelbti penktadienį.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi