Naujienų srautas

Pasaulyje2015.09.08 13:45

Separatistai: turime teisę apšaudyti Debalcevę, nes ji musų

BNS 2015.09.08 13:45

Ukrainos prorusiškų separatistų atstovas sekmadienį pareiškė, kad nepaisant įsigaliojusių paliaubų sukilėliai turi teisę apšaudyti Debalcevės miestą, nes tai yra „mūsų teritorija“.

Ukrainos prorusiškų separatistų atstovas sekmadienį pareiškė, kad nepaisant įsigaliojusių paliaubų sukilėliai turi teisę apšaudyti Debalcevės miestą, nes tai yra „mūsų teritorija“.

Paliaubos, dėl kurių Kijevas ir separatistai susitarė ketvirtadienį Baltarusijos sostinėje vykusiose derybose, oficialiai įsigaliojo nuo sekmadienio vidurnakčio vietos (ir Lietuvos) laiku.

„Žinoma, galime apšaudyti (Debalcevę), tai mūsų teritorija... Teritorija viduje, ji mūsų“, – naujienų agentūrai „Reuters“ telefonu sakė separatistų paskelbtos Donecko „liaudies respublikos“ gynybos ministerijos atstovas Eduardas Basurinas.

Jis pridūrė, kad kitur sukilėliai laikosi paliaubų.

Vyriausybės pajėgų kontroliuojamas Debalcevės miestas yra strategiškai svarbi geležinkelio jungtis į šiaurės rytus nuo separatistų pagrindinės tvirtovės Donecko.

Kijevas sekmadienį pranešė, kad nuo paliaubų pradžios Debalcevė buvo mažiausiai devynis kartus apšaudyta separatistų.

Neįleido ESBO stebėtojų

Ukrainos separatistai neleido stebėtojams iš Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) patekti į apsiaustą Debalcevės miestą, pranešė ESBO misijos vadovas.

ESBO stebėtojų misijos vadovas Ertugrulas Apakanas sakė, kad sekmadienį vidurnaktį įsigaliojusių paliaubų Ukrainos rytuose didžia dalimi laikomasi, išskyrus Debalcevę ir separatistų bastioną Luhanską, kurie toliau apšaudomi00.

Ukrainos užsienio reikalų ministras Pavlo Klimkinas taip pat pranešė, kad ESBO stebėtojams nebuvo leista patekti į Debalcevę.

„Deja, šiandien, nepaisant visų mūsų ir ESBO misijos pastangų… jie nebuvo įleisti į Debalcevę, pareiškus, kad jie negali ten pakliūti“, – sakė P.Klimkinas spaudos konferencijoje Kijeve.

Ministras pabrėžė, jog tai yra „akivaizdus Minsko susitarimų pažeidimas“.

„Manau, tiems, kurie trukdo misijai dirbti, turi tekti politinė ir moralinė atsakomybė“, – pridūrė P. Klimkinas.

Jis patikslino, kad stebėtojai nebuvo įleisti į Debalcevę separatistų paskelbtos vadinamosios Donecko liaudies respublikos „gynybos ministro“ nurodymu.

„Jie informavo ESBO misiją, kad stebėtojams pavojinga patekti į Debalcevę, nors jie buvo pasirengę dar naktį ten vykti ir vietoje stebėti, kaip laikomasi ugnies nutraukimo režimo“, – sakė P. Klimkinas.

Žuvo du civiliai

Ukrainos rytuose du civiliai žmonės žuvo per apšaudymą „Grad“ raketomis, kuris buvo surengtas netrukus po paliaubų įsigaliojimo, pranešė Kijevo kontroliuojamos srities administracijos vadovas.

Senyvo amžiaus vyras ir moteris žuvo, kai praėjus maždaug 20 minučių nuo paliaubų pradžios iš salvinės raketų ugnies sistemų „Grad“ buvo apšaudytas Popasnos miestas Luhansko srityje, sakė gubernatorius Henadijus Moskalis.

Raketos paleistos iš rajono, kurį, kaip tvirtina Kijevas, kontroliuoja prorusiški kazokai. Pastarieji teigia, jog nepaklus separatistų lyderių nurodymams nutraukti ugnį.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi