Naujienų srautas

Pasaulyje2015.09.08 13:45

Kanada padės Ukrainai pinigais, siųs palydovines nuotraukas

ELTA 2015.09.08 13:45

Kanados Gynybos ministras Jasonas Kenney pareiškė, kad Kanada suteiks Ukrainai finansinę paramą bei dalinsis palydovų darytomis nuotraukomis, rašo „cbc.ca“.

Kanados Gynybos ministras Jasonas Kenney pareiškė, kad Kanada suteiks Ukrainai finansinę paramą bei dalinsis palydovų darytomis nuotraukomis, rašo „cbc.ca“.

Šeštadienio interviu CBC radijui J. Kenney teigė, kad Kanada ruošia naują finansinės paramos Ukrainai paketą. Finansinę paramą savo vizito Ukrainoje metu pažadėjo Kanados premjeras Stephenas Harperis.

„Mes taip pat suteiksime Ukrainai palydovines nuotraukas, tai buvo didžiausias Ukrainos prezidento Petro Porošenkos prašymas per jo vizitą Otavoje rugsėjo mėnesį, – sakė J. Kenney. – Ukrainiečiams labai pravers tai, kad jie galės sekti Rusijos karių judėjimą Ukrainos teritorijoje.“

Nuo tada, kai prasidėjo konfliktas, Kanada Ukrainai jau nusiuntė naktinio matymo prietaisų, įrangos pritaikytos šaltiems orams, bei kitokios neletalinės paramos už 66 milijonus Kanados dolerių.

J. Kenney atskleidė, kad svarstoma ir apie ginklų tiekimą. Šis klausimas buvo aptartas ir Vokietijos kanclerės Angelos Merkel vizito Otavoje metu.

„Mes neturime didelių įrangos atsargų, kurias galėtume tiekti. Jei būtų nuspręsta tuo užsiimti, mes pirktumėme ją iš kitų tiekėjų ir siųstume ukrainiečiams“, – sakė gynybos ministras.

Pasak J. Kenney, šiuo klausimu Kanada veiks tik sutarusi su sąjungininkais ir nesiims vienašališkų sprendimų.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi