Pasaulyje

2015.02.15 00:13

P. Porošenka tarėsi su JAV, Vokietijos ir Prancūzijos lyderiais

BNS 2015.02.15 00:13

Ukrainos prezidentas Petro Porošenka šeštadienį nurodė, kad planuoja pasikalbėti telefonu su JAV prezidentu Baracku Obama ir Vokietijos bei Prancūzijos lyderiais, jo šalies rytuose tęsiantis įnirtingiems susirėmimams tarp vyriausybės pajėgų ir prorusiškų separatistų, likus kelioms valandoms iki sutartų paliaubų pradžios.

16:20 Rusija kaltina Ukrainą ir Vakarus iškraipant taikos sutarties sąlygas

Rusija šeštadienį apkaltino Kijevą ir Vakarų šalis, kad jie iškraipo Ukrainos taikos sutarties sąlygas, likus kelioms valandoms iki numatomo paliaubų įsigaliojimo.

„Rimtą susirūpinimą kelia tai, kad Ukrainos oficialieji atstovai, konkrečiai Ukrainos užsienio reikalų ministras Pavlo Klimkinas, taip pat kai kurios Vakarų valstybės, ypač JAV, iš esmės solidarizavosi su radikaliais nacionalistais Aukščiausioje Radoje ir pradėjo iškraipyti Minsko susitarimų turinį, sukeldami abejonių, ar bus įgyvendintos konkrečios sąlygos Rusijos, Vokietijos, Prancūzijos ir Ukrainos lyderių patvirtintame dokumente“, – sakoma Rusijos užsienio reikalų ministerijos pranešime.

16:18 val. Ukrainos prezidentas grasina paskelbti karo padėtį, jeigu nebus laikomasi paliaubų

Ukrainos prezidentas Petro Porošenka šeštadienį perspėjo, kad paskelbs karo padėtį visoje šalies teritorijoje, jeigu nebus laikomasi paliaubų konflikte su prorusiškais separatistais, kurios turi įsigalioti nuo sekmadienio.

16:16 val. Donecko centre per apšaudymą iš minosvaidžių žuvo du žmonės

Ukrainos prorusiškų separatistų tvirtovės Donecko centre vienas vyras ir viena moteris žuvo šeštadienį per apšaudymą iš minosvaidžių, įvykusį likus kelioms valandoms iki sutartų paliaubų su Kijevo vyriausybės pajėgomis pradžios, sakė įvykio vietoje buvęs naujienų agentūros AFP žurnalistas.

15:03 val. Ukrainos prezidentas Petro Porošenka šeštadienį nurodė, kad planuoja pasikalbėti telefonu su JAV prezidentu Baracku Obama ir Vokietijos bei Prancūzijos lyderiais, jo šalies rytuose tęsiantis įnirtingiems susirėmimams tarp vyriausybės pajėgų ir prorusiškų separatistų, likus kelioms valandoms iki sutartų paliaubų pradžios.

P. Porošenka sakė, kad su Vokietijos kanclere Angela Merkel ir Prancūzijos prezidentu Francois Hollande`u kalbėsis nuo 15 val. Grinvičo (17 val. Lietuvos) laiku, o dar po dviejų valandų turėtų įvykti jo pokalbis su B. Obama.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.