Naujienų srautas

Pasaulyje2015.02.14 18:32

Ukraina: separatistai siekia užimti daugiau teritorijų prieš įsigaliojant paliauboms

BNS 2015.02.14 18:32

Ukrainos kariškiai šeštadienį pareiškė, kad prorusiški separatistai nesusilpnino puolimo šalies rytuose, mėgindami atsikovoti daugiau teritorijų iki sekmadienio vidurnakčio, kai turėtų įsigalioti paliaubos.

Ukrainos kariškiai šeštadienį pareiškė, kad prorusiški separatistai nesusilpnino puolimo šalies rytuose, mėgindami atsikovoti daugiau teritorijų iki sekmadienio vidurnakčio, kai turėtų įsigalioti paliaubos.

Abi konflikto pusės turėtų nutraukti ugnį nuo sekmadienio vidurnakčio vietos (ir Lietuvos) laiku pagal ketvirtadienį Minske per keturšales derybas priimtą taikos susitarimą, kuris taip pat numato, kad išilgai fronto linijos turės būti nustatyta buferinė zona, iš kurios bus atitraukta sunkioji ginkluotė.

„Sukilėliai stengiasi iki vidurnakčio įvykdyti taktiškai svarbius planus išplėsti savo kontroliuojamą teritoriją – visų pirma Debalcevės kryptimi“, – kariuomenės atstovas Andrijus Lysenka sakė per kasdienę spaudos konferenciją Kijeve, kurią transliavo televizija.

Debalcevė, strategiškai svarbi geležinkelio jungtis į šiaurės rytus nuo separatistų pagrindinės tvirtovės Donecko, kelias pastarąsias savaites buvo vienų iš įnirtingiausių kautynių židinys.

Pasak A. Lysenkos, per pastarąją parą vykusias kautynes žuvo septyni vyriausybės pajėgų kariai, o dar 23 buvo sužeisti.

Kariškių atstovas sakė, kad Rusija toliau siunčia separatistams kovotojus ir ginklus. Maskva tokius kaltinimus neigia, nors Vakarų pareigūnai sakė turintys nepaneigiamų įrodymų, kad kovotojai ir karinė technika plūsta į separatistų kontroliuojamas Ukrainos rytines teritorijas per sieną su Rusija.

Kovotojai daugelyje vietų prasiveržė toli už skiriamosios linijos, nustatytos pagal pernai rugsėjį priimtą pirmąjį paliaubų susitarimą, o naujoji sutartis atrodo įpareigojanti juos atitraukti savo sunkiąją artileriją apie 75 km nuo dabartinės fronto linijos. Tuo metu Ukrainos vyriausybės pajėgos savo artileriją turėtų atitraukti už 25 km nuo fronto.

Per jau 10 mėnesių vykstantį konfliktą Rytų Ukrainoje žuvo daugiau negu 5,3 tūkst. žmonių, o dar apie 1 mln. buvo priversti palikti savo namus.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi