Naujienų srautas

Pasaulyje2015.09.08 13:45

Kanados policija sužlugdė poros planus surengti šaudynes per Valentino dieną

BNS 2015.09.08 13:45

Kanados policija penktadienį pranešė sužlugdžiusi vienos poros sąmokslą per Valentino dieną surengti šaudynes Halifakso mieste ir nusižudyti.

Kanados policija penktadienį pranešė sužlugdžiusi vienos poros sąmokslą per Valentino dieną surengti šaudynes Halifakso mieste ir nusižudyti.

Kanados karališkoji raitoji policija (RCMP) Naujosios Škotijos provincijoje nurodė, kad vienas 19-metis, gyvenantis Halifakso priemiestyje Timberlėjoje, kartu su 23 metų moterimi, gyvenančia Dženyvos mieste JAV Ilinojaus valstijoje, planavo šeštadienį šaudyti į žmones kažkur Halifakse. Manoma, kad šiame sąmoksle dalyvavo dar du kiti asmenys.

Ta pora „turėjo priėjimą prie šaunamųjų ginklų. Jie ketino vasario 14 dieną nuvykti į vieną viešą vietą Halifakso regione, siekdami šaudyti ir žudyti piliečius, o vėliau – nusišauti“, sakoma RCMP pranešime.

Policija nurodė, kad minėtas Timberlėjos gyventojas buvo rastas nusišovęs viename name penktadienį paryčiais.

Tuojau po to Halifakso Stanfieldo (Stenfildo) tarptautiniame oro uoste buvo areštuota minėta amerikietė ir ją lydėjęs 20-metis, kurie suimami nesipriešino.

Policija vėliau penktadienį taip pat suėmė ketvirtąjį įtariamąjį – 17-metį – Kol Harboro gyvenvietėje.

„Grupė asmenų turėjo bendrų ... minčių įvykdyti siaubingų veiksmų, o po to atimti sau gyvybes“, – RCMP komisaro pavaduotojas Brianas Brennanas sakė per spaudos konferenciją.

B. Brennanas sakė televizijai „CTV News“, kad tas sąmokslas nelaikomas susijusiu su terorizmu.

„Manome, kad sulaikėme visus žinomus su šia byla susijusius asmenis ir pašalinome šią grėsmę, – rašoma RCMP pranešime. – Šiuo metu neieškome daugiau įtariamųjų, susijusių su šiuo tyrimu.“

Policija nurodė ketvirtadienio rytą gavusi informacijos apie „potencialiai reikšmingą su ginklais susijusią grėsmę“.

Televizija CBC taip pat nurodė, kad policija buvo perspėjusi vienos tikėtinos planuoto nusikaltimo vietos darbuotojus.

Visi trys suimti įtariamieji yra laikomis policijos areštinėje.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi