Pasaulyje

2019.03.27 21:42

ES skiria 50 mln. eurų paramos Venesuelai

ELTA 2019.03.27 21:42

Socialinei ir ekonominei Venesuelos krizei gilėjant, Europos Komisija (EK) skiria papildomus 50 mln. eurų humanitarinės paramos Venesuelos gyventojams pagelbėti.

Papildomi 50 mln. eurų paramos yra dalis pagalbos Venesuelai, kaip anksčiau Montevidėjuje nutarė tarptautinė kontaktinė grupė. Iš viso ES parama regiono krizei nuo 2018 m. sudaro 117,6 mln. eurų, sakoma EK pranešime.

Pasak EK vicepirmininkės, už Bendrijos diplomatiją atsakingos Federicos Mogherini, ES visada buvo priekyje, užtikrinant tarptautinės bendruomenės paramą Venesuelai.

„Europos Sąjunga išlieka tarptautinės mobilizacijos Venesuelos žmonių palaikymui priešakyje. Dirbame stiprinant tarptautinį bendradarbiavimą, kad užtikrintume, jog humanitarinė pagalba, įskaitant ir naujai paskirtas lėšas, pasiektų žmones, kuriems to reikia tiek Venesueloje, tiek ir už jos ribų, be jokių bandymų politizuoti pagalbos tiekimą“, – sakė F. Mogherini.

Už humanitarinę pagalbą ir krizių suvaldymą atsakingas eurokomisaras Christosas Stylianidesas tikino, kad papildomos lėšos bus skiriamos pastogei, sveikatos apsaugai, maisto ir švaraus vandens tiekimui, sanitarinių sąlygų užtikrinimui ir vaikų švietimui.

Venesuela išgyvena jau penktus ekonominės recesijos ir hiperinfliacijos metus. Ši situacija sukėlė visišką sveikatos apsaugos ir švietimo griūtį, maisto ir vaistų trūkumą bei smurtą šalyje.