Naujienų srautas

Pasaulyje2015.02.13 16:45

Kijevas: separatistams įsakyta užimti Debalcevę iki sekmadienio

DELFI.lt 2015.02.13 16:45

Ukrainos ministrų kabinete vykusioje spaudos konferencijoje Ukrainos gynybos ministro pavaduotojas Petras Mechedas pranešė, kad separatistams įsakyta užimti Debalcevę iki sekmadienio, vasario 15 d.

Ukrainos ministrų kabinete vykusioje spaudos konferencijoje Ukrainos gynybos ministro pavaduotojas Petras Mechedas pranešė, kad separatistams įsakyta užimti Debalcevę iki sekmadienio, vasario 15 d.

„Iki šios dienos, turėdami susitarimus dėl ugnies nutraukimo nuo vasario 15 d. vidurnakčio, teroristai ir Rusijos kariuomenė gavo užduotį iškelti vėliavą Debalcevėje“, – kalbėjo P. Mechedas.

Jo teigimu, tokia pati užduotis iškelta ir dėl Mariupolio, tačiau jei Debalcevėje vyksta nuožmios kovos (P. Mechedo pateikiamais duomenimis, šį rytą miestas buvo atakuotas tris kartus), tai Mariupolį griežtai kontroliuoja Ukrainos kariuomenė, rašo lb.ua.

Taip pat P. Mechedas pranešė, kad, remiantis naujausia informacija, Ukrainos teritorijoje šiuo metu yra daugiau nei 10 tūkst. Rusijos ginkluotųjų pajėgų karių, rašo UNIAN.

Ukrainos kariai Debalcevėje yra apsupti separatistų, kurie blokavo pagrindinius kelius iš miesto į laisvą teritoriją, tačiau, liaudies deputato Semiono Semenčenkos duomenimis, mažesni keliai vis dar prieinami.

„Jokio „katilo“ šalia Debalcevės nėra. Dar kartą kartoju tai, apie ką kalbu jau keletą dienų: priešas kontroliuoja gyvenvietes šalia kelio „Artemivskas-Debalcevė“ ir šalia kelio „Debalcevė-Luhanskoje-Logvinovo-Lozovoje“. Tai yra apsuptis. Ši blokada apsunkina Debalcevėje esančių karių aprūpinimą, sužeistųjų išvežimą. Vis dėlto nėra jokio „katilo“, nes yra daugybė mažesnių kelių, kuriuos kontroliuoja Ukrainos ginkluotosios pajėgos ir Nacionalinė gvardija, todėl aprūpinimas ir sužeistųjų išvežimas vyksta. Vis dėlto nuo to nė kiek nelengviau, o apsuptis bet kurią akimirką, jei nieko nebus daroma, gali virsti „katilu“, – mano S. Semiončenka.

Pranešama, kad susirėmimas Debalcevės placdarme pasiekė neregėtą mastą.

Žurnalistas Jurijus Butusovas asmeninėje socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje rašo, kad separatistai vykdo masinį Ukrainos pozicijų apšaudymą iš artilerijos ir minosvaidžių.

„Prisidengę ugnimi Rusijos daliniai šturmuoja mūsų gynybinius punktus, mėgina prasiveržti per gynybinį perimetrą. Minsko susitarimai dėl taikos kol kas nesumažino įtampos – situacija kaip tik eskaluojama“, – rašo žurnalistas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi