Naujienų srautas

Pasaulyje2019.03.27 15:05

Ispanijoje siaučia miško gaisras

BNS 2019.03.27 15:05

Ispanijos ugniagesių komandos susilpnėjus vėjui trečiadienį padarė pažangą kovoje su miško gaisru, kuris šalies šiaurės vakaruose kilo stojus neįprastai šiltiems orams, pranešė pareigūnai.

Šimtai ugniagesių ir karių, kuriems padeda septyni sraigtasparniai ir penki vandenį pilantys lėktuvai, grumiasi su pirmadienį netoli Galisijos San Choan de Laino kaimo kilusiu gaisru, sakoma regiono vyriausybės pareiškime.

Pareigūnai antradienį evakavo dvi mokyklas, bet dabar gaisras nekelia pavojaus užstatytiems rajonams, sakoma pareiškime.

„Labiausiai tikėtina“ gaisro priežastis yra žiežirba iš aukštos įtampos elektros linijos, o plisti liepsnoms padėjo stiprus vėjas, vietos televizijai sakė Galisijos regiono viceprezidentas Alfonso Rueda.

Regiono pareigūnai apskaičiavo, kad gaisras jau nuniokojo maždaug 850 ha ir yra didžiausias nuo 2017 metų spalį regione siautusių gyvybių nusinešusių gaisrų.

Pasak ugniagesių, susilpnėjus vėjui buvo galima suvaldyti gaisrą. Vis dėlto perspėjama, kad oro temperatūra tebėra aukšta – trečiadienį kai kur Galisijoje buvo prognozuojami 29 Celsijaus laipsniai.

Regione yra daug ąžuolynų ir pušynų, taip pat atvežtinių eukaliptų plantacijų.

Kiti trys, mažesni gaisrai kilo kitose Galisijos dalyse ir jau sunaikino bendrai 140 hektarų miško. Vienas šių gaisrų paveikė nacionalinį parką.

Praėjęs mėnuo buvo antras šiame šimtmetyje sausiausias vasaris Ispanijoje, nurodo nacionalinis meteorologijos biuras „Aemet“.

Kaimyninėje Portugalijoje ugniagesiai antradienį vakare suvaldė pavojų keliems namams kėlusį gaisrą netoli šalies centre esančio Oliveira de Azemeiso kaimo. Vienu metu su ugnimi ten kovojo maždaug 400 ugniagesių.

Portugalijos pareigūnai perspėjo, kad visoje šalies teritorijoje dėl sausros ir vėjo trečiadienį yra didelis gaisrų pavojus.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi