Pasaulyje

2019.03.27 11:00

Bučiuoti ar nebučiuoti: popiežiaus žiedas pakurstė ginčus Katalikų bažnyčioje

LRT.lt2019.03.27 11:00

Ar popiežius turi leisti tikintiesiems bučiuoti savo ranką? Šis klausimas pakurstė karštas diskusijas tarp Romos katalikų bažnyčios konservatorių ir progresyvistų, kai internete pasklido vaizdo įrašas, kuriame popiežius Pranciškus parodė, kad ši tradicija jam ne prie širdies.

Šią savaitę popiežius lankėsi Loreto šventovėje, kur jį sveikinantys tikintieji norėjo pabučiuoti pontifiko žiedą, o jis, rodos, nenorėjo jiems to leisti.

Vaizdo įrašas iš šio susitikimo pasklido internete ir pakurstė diskusijas tarp dabartinio popiežiaus kritikų ir šalininkų, rašo „Reuters“.

Konservatyvus katalikų portalas „LifeSiteNews“, kuris nepraleidžia progos pakritikuoti progresyviu laikomo popiežiaus, pavadino tokį elgesį „keliančiu nerimą“ ir straipsnyje išsamiai aprašė popiežių nešiotus žiedus bei jų reikšmę.

Kitas konservatyvių katalikų skaitomas portalas „Rorate Caeli“ savo „Twitter“ paskyroje pareiškė dar tiesmukiau: „Pranciškau, jei nenori būti Kristaus vietininku, tuomet eik lauk!“

Popiežiaus biografas Austenas Ivereighas, remiantis Pranciškų, atsakė kita žinute „Twitteryje“: „Jis nori, kad jie (tikintieji) su juo bendrautų, o ne elgtųsi kaip su šventąja relikvija. Jis yra Kristaus vietininkas, ne Romos imperatorius.“

„Pats laikas vyskupų žiedų bučiavimą išvis panaikinti. Tai juokinga ir neturi nieko bendra su tradicija. Tai pasiskolinta iš monarchijų. Reiktų atsisakyti didžiosios dalies vyskupų pompastikos“, – pakomentavo jėzuitų kunigas Russellas Pollittas.

Dalis Vatikano žinovų atkreipė dėmesį, kad netgi Pranciškaus pirmtakas Benediktas XVI, ypatingai mylimas konservatyvių katalikų, ir Jonas Paulius II nemėgdavo leisti bučiuoti savo rankų – bent jau tikinčiųjų eilėms, praktiniais sumetimais.

Vienas katalikas „Twitter“ tinkle pastebėjo, kad kai jis su 50 žmonių grupe dalyvavo susitikime su Jonu Pauliumi II, jiems buvo liepta nesiklaupti ir nebučiuoti popiežiaus rankos.

Vatikanas oficialiai nepakomentavo, kodėl Pranciškus neleido bučiuoti savo žiedo.

„Kartais jam tai patinka, kartais ne. Taip paprasčiausiai yra“, – agentūrai „Reuters“ teigė vienas artimas popiežiaus padėjėjas, panoręs likti anonimu.

Jis pridūrė, kad žmonių reakcijos į šią menką detalę jį pralinksmino.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt