Pasaulyje

2019.03.27 09:43

„Trumpizmas“ – nauja srovė Vakarų politikoje, kelianti pavojų ES egzistavimui

BNS 2019.03.27 09:43

Vakarų valstybių politikoje susiformavo nauja politinė kryptis, kurią galima apibūdinti kaip „trumpizmą“, antradienį pareiškė Prancūzijos tarptautinių santykių instituto vykdomasis pirmininkas Thierry de Montbrialis.

Tyrėjas aiškino, kad šios srovės nesieja su JAV prezidento Donaldo Trumpo asmeninėmis ypatybėmis.

„Trumpo fenomeną lemia jo ekscentriškumas. Turime skirti Trumpo asmenybę nuo trumpizmo kaip politikos krypties“, – sakė Th. de Montbrialis, skaitydamas pranešimą Maskvoje veikiančiame Pasaulio ekonomikos ir tarptautinių santykių institute (IMEMO).

Jis šią kryptį supranta „ne kaip izoliacionizmo tendenciją, o polinkį siauriau apibrėžti nacionalinių interesų sąvoką“.

Th. de Montbrialio nuomone, šiuo metu „amerikiečiai savo interesus suvokia kitaip negu anksčiau, kai juos išplėsdavo visam pasauliui. Tai JAV vadino indėliu į taikos plėtrą, bet šis indėlis sukurdavo galimybių susidaryti pavojingoms situacijoms.“

Tyrėjas pridūrė, kad „trumpizmas kelia grėsmę Europos Sąjungos egzistavimui; tai gali sukelti ES subyrėjimo riziką“.

„Trumpas dėl savo paniekos pasaulinei karinei-strateginei ir ekonomikos tvarkai bei atitinkamoms pasaulinėms institucijoms bei jų ignoravimo trumpuoju laikotarpiu gali užsitikrinti vienokių ar kitokių privalumų. Tačiau ilguoju laikotarpiu jis visiems ruošia tikrą bombą“, – perspėjo Th. de Montbrialis.