Naujienų srautas

Pasaulyje2015.02.12 12:28

Popiežius: tik savanaudiškos poros nenori susilaukti vaikų

ELTA 2015.02.12 12:28

Popiežius Pranciškus priekaištauja poroms, kurios nenori susilaukti vaikų. Tokį pasirinkimą jis pavadino „savanaudišku“, skelbia „The Guardian“.

Popiežius Pranciškus priekaištauja poroms, kurios nenori susilaukti vaikų. Tokį pasirinkimą jis pavadino „savanaudišku“, skelbia „The Guardian“.

Tokius Šv. Petro aikštėje popiežiaus išsakytus žodžius susirinkusieji vertino skeptiškai, nors gimstamumas Italijoje jau kelis dešimtmečius katastrofiškai mažėja.

„Visuomenė, kuri nenori būti apsupta vaikų, kuriai vaikai kelia rūpesčių, yra prislėgta visuomenė. Pasirinkimas neturėti vaikų yra savanaudiškas. Tik gimstant naujai gyvybei gyvenimas atsinaujina ir įgauna energijos, tokiu būdu jis praturtinamas, o ne nuskurdinamas“, – kalbėjo popiežius.

Visoje popiežiaus kalboje daugiausiai dėmesio skirta vaikams, jų teikiamam džiaugsmui ir jų vietai visuomenėje. Pontifikas netgi užsiminė, kad daug laimingesnės tos šeimos, kurios pasirenka susilaukti atžalų.

Pernai dvasininkas taip pat sulaukė kritikos. Tąkart jis kalbėjo apie naująją modernaus pasaulio kultūrą, kai žmonės pasirenka neturėti vaikų, o verčiau pinigus leidžia atostogoms tolimuosiuose kraštuose ar sodyboms užmiestyje.

Praėjusią savaitę spaudoje nuskambėjo kitas dvasininko pasisakymas, jog vaikus mušti galima, bet negalima pamiršti pagarbos.

Vėliau Vatikanas pabrėžė, kad tokiomis pastabomis popiežius tikrai neskatina smurto ar žiaurumo prieš vaikus.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi