Naujienų srautas

Pasaulyje2015.02.12 12:10

Paryžius kelia bylą dėl „Fox News“ pranešimų apie „draudžiamas zonas“

BNS 2015.02.12 12:10

Paryžiaus rotušė trečiadienį nusprendė kelti bylą dėl JAV naujienų kanalo „Fox News“ pranešimų, kad Prancūzijos sostinėje yra „draudžiamų zonų“, kurių vengia policija ir nemusulmonai.

Paryžiaus rotušė trečiadienį nusprendė kelti bylą dėl JAV naujienų kanalo „Fox News“ pranešimų, kad Prancūzijos sostinėje yra „draudžiamų zonų“, kurių vengia policija ir nemusulmonai.

Po praėjusio mėnesio atakų Paryžiuje „Fox News“ parengė pranešimų, kurie vėliau buvo daugelio išjuokti ir kuriuose buvo sakoma, kad kai kurios Paryžiaus ir Didžiosios Britanijos antrojo pagal dydį miesto Birmingamo dalys yra valdomos pagal islamo šariato teisę.

Paryžiaus rotušė iškels bylą „nežinomiems asmenims“ dėl šmeižto.

Merė Anne Hidalgo sakė: „Nesutiksiu su įžeidimais mūsų miestui ir jo žmonėms. Čia kalbama ne apie juokus ar prastą pokštą, tai – melas“.

„Fox“ parodė žemėlapį su vadinamosiomis draudžiamomis zonomis, kuriose, kaip sakė ekspertu pristatytas vyras Nolanas Petersonas, jautiesi tarsi Afganistane ar Irake.

„Fox News“ vedėjas vėliau atsiprašė už „kai kurias klaidas, susijusias su musulmonų populiacija Europoje, ypač Anglijoje ir Prancūzijoje“.

AFP atsiųstame pareiškime „Fox News“ advokatė Dori Ann Hanswirth sako: „Paryžiaus miesto sprendimas pradėti teisinius veiksmus prieš Jungtinių Valstijų naujienų organizaciją prieštarauja žodžio laisvei. „Fox News“ pasinaudos kiekviena apsauga, suteikiama jai pagal visus taikomus įstatymus“.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi