Pasaulyje

2019.03.26 23:05

Indonezijoje undinėlių skulptūroms teko prisitaikyti prie šeimos vertybių

BNS 2019.03.26 23:05

Dvi undinėlių nuogomis krūtinėmis skulptūras viename Indonezijos pramogų parke teko pritaikyti prie šeimos vertybių, tad jos buvo aprengtos aukso spalvos palaidinėmis be petnešėlių.

Nors statulos nuogomis krūtimis Džakartos parke „Ancol Dreamland“ stovėjo kelerius metus, neseniai šalyje pradėjus laikytis pagarbos „Rytų vertybėms“ politikos, undinėles teko pridengti.

Iš pradžių statulos tik buvo pridengtos aukso spalvos audiniu, bet paskui jos buvo dar ir perkeltos į nuošalesnę parko vietą, nes lankytojai nuolat nutraukdavo jų drabužius žemyn, naujienų agentūrai AFP sakė šaltiniai šiame pramogų parke.

„Ancol Dreamland“ atstovė Rika Lestari tvirtino, kad niekas nevertė pridengti skulptūrų.

„Nebuvo jokio spaudimo, – sakė ji. – „Ancol“ bando tapti pramogų parku ir atostogų vieta šeimoms.“

Tačiau tai neapsaugojo parko nuo pašaipių komentarų.

„Ačiū, „Ancol“. Dabar niekas nesvetimaus akimis žvelgdamas į šių undinių krūtis“, – socialiniame tinkle „Twitter“ parašė komikas Solehas Solihunas.

Anksčiau R. Lestari Indonezijos laikraščiui „Kompas“ sakė: „Mes esame rytiečiai, mūsų kultūra rytietiška, tad tai, kas buvo nederama, padarėme labiau tinkamu (dalyku).“

„Tai tik suvokimo klausimas, nes padarėme, kaip mums geriausia. Tai gerai, tad kodėl gi ne“, – pridūrė ji.

Indonezija yra daugiausiai gyventojų turinti musulmoniška pasaulio valstybė, kurioje vyrauja palyginti konservatyvios socialinės vertybės.