Naujienų srautas

Pasaulyje2015.02.11 16:42

Derybų Minske dieną naujos aukos skaičiuojamos ir Kramatorske, ir Donecke

15min.lt 2015.02.11 16:42

Ukrainos karinės pajėgos praneša, kad trečiadienį ryte vėl buvo apšaudytas Kramatorskas. Pranešama, kad keliolika raketų buvo paleistos į oro uosto pusę, rašo unian.net.

Ukrainos karinės pajėgos praneša, kad trečiadienį ryte vėl buvo apšaudytas Kramatorskas. Pranešama, kad keliolika raketų buvo paleistos į oro uosto pusę, rašo unian.net.

„Į Kramatorską vėl leidžia raketas. Prieš tris minutes buvo girdėti sprogimai. Kol kas neaišku, ar yra žuvusių arba sužeistų. Panašu, kad apšaudymas vyko į oro uosto pusę“, – socialiniame tinkle „Twitter“ skelbė žurnalistas Sergejus Garmašas.

„Apšaudymas vyko, bet ne toks stiprus kaip vakar“, – patvirtino Ukrainos antiteroristinės operacijos atstovai.

Pirmadienio dieną surengtos atakos metu apšaudytas ne tik oro uostas, bet ir civilių gyvenami rajonai. Atakos metu žuvo 16 Kramatorsko gyventojų, dar 48 buvo sužeisti. Išpuolis Ukrainos valdžios buvo įvardintas kaip teroro aktas. Taip pat skelbiama, kad per aršius mūšius prie Debalcevės žuvo 19 Ukrainos pajėgų karių.

Antradienį Kramatorską aplankė ir Ukrainos prezidentas Petro Porošenka, kuris patikino, kad už šiuos nusikaltimus prieš civilius miesto gyventojus nusikaltėliams bus atlyginta pagal Ukrainos įstatymus bei dar kartą pabrėžė neatidėliotiną paliaubų būtinybę. Trečiadienį jis jau patvirtino savo dalyvavimą Minsko derybose.

Keturios aukos Donecke

Ukrainos rytiniame Donecko mieste mažiausiai keturi žmonės žuvo trečiadienį ryte per apšaudymus iš minosvaidžių, kurių taikiniais tapo autobusų stotis ir metalurgijos gamykla, pranešė vienas prorusiškų separatistų atstovas ir gamyklos darbuotojas.

„Vienas autobuso vairuotojas žuvo per apšaudymą iš minosvaidžių autobusų stotyje Donecko centre“, – naujienų agentūrai AFP sakė separatistų atstovas Ivanas Prichodka.

Naujienų agentūros „Reuters“ liudininkas pasakojo matęs, kaip vienas sviedinys pramušė autobusų stoties stogą ir pataikė į mikroautobusą, kuriame žuvo prie vairo sėdėjęs vairuotojas. Per ataką sudegė tas mikroautobusas ir dar vienas, stovėjęs šalia jo.

Tuo metu per apšaudymą metalurgijos įmonėje trečiadienio rytą žuvo trys žmonės, tarp jų du apsaugininkai.

Tikisi sėkmingų derybų

Ukrainos Aukščiausiosios Rados sesija trečiadienį prasidėjo tylos minute, pagerbiant žuvusius Kramatorske.

„Susitikimas Minske yra viena iš paskutinių galimybių paskelbti besąlygiškas paliaubas ir atitraukti sunkiąją artileriją“, iš konflikto zonos sakė Ukrainos prezidentas antradienį per susitikimą su Ispanijos užsienio reikalų ministru Jose Manueliu Garcia-Margallo.

P. Porošenka nurodė, kad ruošiantis trečiadienio susitikimui Minske vadinamuoju Normandijos formatu, Kijevo pastangos glaudžiai koordinuojamos su Berlynu ir Paryžiumi.

Jis taip pat pabrėžė, kad neįmanoma pasiekti pažangos sprendžiant šią krizę, kai tęsiasi raketų atakos, panašios į antradienį prorusiškų separatistų surengtą smūgį Kijevo vyriausybės kontroliuojamame Kramatorsko mieste, per kurį žuvo 15 žmonių.

Ispanijos užsienio reikalų ministras savo ruožtu sakė, kad Madridas pasisako už Europos Sąjungos vienybę reiškiant solidarumą su Ukraina.

„Galite mumis pasikliauti. Mes niekada nepripažinsime jokių žingsnių, prieštaraujančių jūsų šalies konstitucijai“, – sakė jis.

Kiek vėliau antradienį P. Porošenka telefonu aptarė padėtį Ukrainos rytuose su JAV prezidentu Baracku Obama.

„Prezidentai gyrė Vokietijos ir Prancūzijos indėlį siekiant tvaraus ir taikaus sprendinio šiame konflikte“, – sakoma pareiškime, paskelbtame Baltųjų rūmų tinklalapyje.

Abu lyderiai taip pat sutarė, kad Rusija privalo laikytis įsipareigojimų, prisiimtų pagal pernai rugsėjį Minske sudarytą paliaubų susitarimą, kuris turėtų likti derybomis pasiekto sprendinio pagrindu.

Be to, P. Porošenka ir B. Obama susitarė toliau glaudžiai derinti veiksmus po trečiadienį Minske įvyksiančio keturšalio viršūnių susitikimo.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi