Naujienų srautas

Pasaulyje2015.02.11 09:08

B. Obama spaudžia V. Putiną rasti taikų Ukrainos konflikto sprendimą

BNS 2015.02.11 09:08

JAV vadovas Barackas Obama antradienį per pokalbį telefonu su Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu aptarė intensyvėjančius susirėmimus Ukrainos rytuose ir paragino jį pritarti taikiam šio konflikto sprendiniui, kuris būtų rastas derybų keliu.

JAV vadovas Barackas Obama antradienį per pokalbį telefonu su Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu aptarė intensyvėjančius susirėmimus Ukrainos rytuose ir paragino jį pritarti taikiam šio konflikto sprendiniui, kuris būtų rastas derybų keliu.

Reikšdamas susirūpinimą dėl tebesitęsiančios Rusijos pagalbos Ukrainos separatistams, B. Obama perspėjo, kad jei trečiadienį numatytos derybos baigsis nesėkme, Rusijos lauks dar griežtesnės sankcijos.

Per B. Obamos iniciatyva įvykusį pokalbį JAV prezidentas „pabrėžė, kaip svarbu Vladimirui Putinui pasinaudoti galimybe, kurią suteikia tarp Rusijos, Prancūzijos, Vokietijos ir Ukrainos vykstančios diskusijos ieškant taikaus konflikto sprendinio“, nurodė Baltieji rūmai.

„Jeigu Rusija tęs agresyvius veiksmus Ukrainoje, įskaitant karių ir ginklų siuntimą bei finansinę pagalbą separatistams, kaina Rusijai didės“, – perspėjama po prezidentų pokalbio Baltųjų rūmų išplatintame pareiškime.

B. Obama užsiminė, kad derybom žlugus Rusijai gali būti paskelbtos tolesnės sankcijos, o Ukrainos vyriausybė gali būti aprūpinta ginklais.

Rusijos, Prancūzijos, Vokietijos ir Ukrainos lyderių taikos derybas planuojama surengti trečiadienį Minske.

Jungtinės Valstijos skeptiškai žiūri į Maskvos tikinimus, kad V. Putinas nuoširdžiai pasisako už derybas.

Ankstesnio paliaubų susitarimo, pasirašyto Baltarusijos sostinėje pernai rugsėjį, Rusija menkai paisė.

Baltieji rūmai antradienį pažymėjo, kad naujos sutarties pagrindu turi būti ankstesnis Minsko susitarimas.

Pagrindiniai to susitarimo punktai – „visų karių ir ginklų atitraukimas“ iš Rytų Ukrainos, „tarptautinės sienos veiksmingos stebėsenos užtikrinimas“ ir belaisvių paleidimas, priminė Baltųjų rūmų atstovas Joshas Earnestas.

„Mes pasisakome už tai, kad būtų tęsiami diplomatiniai pokalbiai, tačiau svarbiausia, kad abi šalys prie derybų stalo sėstų pasiruošusios ne tik prisiimti įsipareigojimus, bet ir juos vykdyti“, – aiškino J. Earnestas.

B. Obama antradienį vakare taip pat kalbėjosi telefonu su Ukrainos prezidentu Petro Porošenka, kuriam pareiškė užuojautą dėl civilių žūties per naujausią separatistų smūgį.

Niokojantis raketų smūgis Ukrainos rytiniame Kramatorsko mieste, kuriame įsikūręs pagrindinis Kijevo vyriausybės vykdomos antiteroristinės operacijos štabas, antradienį užmušė mažiausiai 15 žmonių, dar dešimtys buvo sužeisti.

„Prezidentas per pokalbį pabrėžė Jungtinių Valstybių ryžtą dirbti su mūsų tarptautiniais partneriais, kad Ukrainai, kuri toliau vykdo svarbiausias reformas, būtų suteikta jai reikalinga finansinė pagalba“, – nurodė Baltieji rūmai.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi