Pasaulyje

2012.12.19 18:16

„BBC News“ direktoriaus pavaduotojas atsistatydino dėl sekso skandalo

ELTA2012.12.19 18:16

BBC naujienų tarnybos direktoriaus pavaduotojas Steve`as Mitchellas atsistatydino dėl buvusio BBC laidų vedėjo Jimmy Savile`o sekso skandalo, praneša „Sky News“.  

BBC naujienų tarnybos direktoriaus pavaduotojas Steve`as Mitchellas atsistatydino dėl buvusio BBC laidų vedėjo Jimmy Savile`o sekso skandalo, praneša „Sky News“.

Apie S. Mitchello atsistatydinimą pranešta po to, kai buvo paskelbti buvusio „Sky News“ vadovo Nicko Pollardo tyrimo rezultatai. Tyrimo tikslas buvo ištirti aplinkybes, kuriomis 2011 metų lapkritį atšaukta naujienų laidos „Newsnight“ programa. Šioje programoje „BBC News“ žurnalistai pasakojo apie seksualinius J. Savile`o nusikaltimus.

Dėl atšauktos programos apie tai, kad J. Savile`is galėjo būti prisidėjęs prie kelių dešimčių prievartavimo ir seksualinio priekabiavimo atvejų, tarp jų – ir prieš nepilnamečius, sužinota tik 2012 metų rudenį. Skandalas neigiamai atsiliepė BBC reputacijai, nes apie šiuos nusikaltimus pranešė kitos žiniasklaidos priemonės.

Kaip rašo „The Guardian“, atlikdamas tyrimą N. Pollardas priėjo prie išvados, kad sprendimas atšaukti laidą apie J. Savile`ą buvo klaidingas. Tačiau toks sprendimas buvo priimtas vien dėl nesėkmingo darbo naujienų tarnyboje organizavimo. Įrodymų, esą programa buvo atšaukta mėginant nuslėpti J. Savile`o nusikaltimus, N. Pollardas neaptiko.

N. Pollardo nuomone, S. Mitchellas, BBC tarnyboje išdirbęs 38-erius metus, padarė rimčiausią klaidą, neinformavęs aukščiausiosios korporacijos vadovybės apie tai, kad siužetas apie J. Savile`ą buvo parengtas ir atšauktas. Pranešama, kad S. Mitchellas „BBC News“ paliks 2013 metų sausį.

Lapkričio 10 dieną atsistatydino buvęs BBC generalinis direktorius George`as Entwistle`as pareiškęs, kad jis, kaip vyriausiasis redaktorius, turi prisiimti atsakomybę už laidos „Newsnight“ reportažą, kuriame lordas Alistairas McAlpine`as buvo be pagrindo apkaltintas pedofilija.                       

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.