Naujienų srautas

Pasaulyje2015.02.10 12:04

Danijos ketvirtokams ir penktokams bus dėstoma apie religinį ekstremizmą

LRT RADIJAS, LRT.lt 2015.02.10 12:04

Danijos 9–11 metų mokiniai turės religinio ekstremizmo pamokas. Šiuo projektu bandoma kovoti su radikalizmu ir diskriminacija vėlesniame amžiuje.

Danijos mokiniai jau nuo 4 ar 5 klasės turės religinio ekstremizmo pamokas. Šiuo projektu bandoma kovoti su radikalizmu ir diskriminacija vėlesniame amžiuje.

Danijos Orhuso miesto savivaldybė nusprendė įvesti specialias pamokas 9–11 metu vaikams, skirtas kovoti su religiniu ekstremizmu. Ketvirtokai ir penktokai iš 150 mokyklų diskutuos apie religiją, demokratiją ir terorizmo pasekmes visuomenei.

Projekto šalininkai tikina, jog šias sąvokas vaikams reikia paaiškinti kuo anksčiau ir kaip pavyzdį mini Didžiąją Britaniją, kur panašios temos dėstomos netgi kai kuriuose vaikų darželiuose.Šia iniciatyva siekiama užkirti kelią religinėms grupuotėms, kurios, pasinaudodamos Orhuso mečete, naujų narių ieško tarp paauglių ar netgi jaunesnių vaikų.

Danijos Socialinių reikalų ministerija jau skyrė lėšų tokias pamokas pardėti visose šalies mokylose, detalaus projekto plano laukiama antrojoje šių metų pusėje.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi