Pasaulyje

2012.12.19 17:21

„Time“ vėl paskelbė B. Obamą metų žmogumi

ELTA 2012.12.19 17:21

Žurnalas „Time“ metų žmogumi vėl išrinko JAV prezidentą Baracką Obamą metų žmogumi.  

Žurnalas „Time“ metų žmogumi vėl išrinko JAV prezidentą Baracką Obamą metų žmogumi.

B. Obama aplenkė kitus septynis kandidatus, įskaitant Egipto prezidentą Mohammedą Morsį ir Pakistano aktyvistę už moterų švietimą Malala Yousafzai. Metų žmogumi renkamas asmuo, kuris tais metais turi didžiausią įtaką pasaulyje. B. Obamai šis titulas pirmą kartą atiteko 2008 metais, iš karto po to, kai jis buvo išrinktas JAV prezidentu.

Žurnalas „Time“ teigia, kad JAV prezidentas nusipelnė 2012 metų žmogaus titulo, nes „atrado ir sudarė naują daugumą, silpnybes pavertė galimybėmis ir stengiasi, esant labai nepalankioms sąlygoms, sukurti tobulesnę sąjungą“.

Prieš rinkdamas metų žmogų žurnalas „Time“ savo tinklalapyje paskelbė skaitytojų balsavimą. Šį balsavimą, surinkęs daugiau nei 5,6 mln. balsų, laimėjo Šiaurės Korėjos lyderis Kim Jong-Unas, bet jis nebuvo įtrauktas į galutinį sąrašą kandidatų metų žmogaus titului gauti. „Time“ teigia taip pasielgę, nes prie balsavimo rezultatų nagus prikišti galėjo interneto šmaikštautojai, kurie nesąžiningais būdais yra paveikę ir ankstesnių „Time“ apklausų rezultatus.