Pasaulyje

2019.03.26 10:22

Britanijos princas Charlesas Kuboje atidengė Shakespeare`o statulą

BNS 2019.03.26 10:22

Didžiosios Britanijos princas Charlesas pirmadienį, per pirmąjį britų karališkosios šeimos narių vizitą Kuboje, Havanos senamiestyje atidengė Williamo Shakespeare`o statulą.

Smalsių kubiečių ir užsienio turistų apsuptiems Charlesui ir jo sutuoktinei Camillai ekskursiją po miesto lankytinas vietas organizavo Kubos istorikas Eusebio Lealas.

Jungtinės Karalystės sosto įpėdinis sulaukė plojimų, kai atidengė XVI amžiaus anglų dramaturgo statulą Kubos sostinės Pirklių (Mercaderes) gatvėje.

Karališkoji pora taip pat aplankė vieną boksininkų klubą ir šokių centrą, kuriam vadovauja Carlos Acosta, neseniai paskirtas Anglijos Birmingamo mieste įsikūrusio Karališkojo baleto teatro direktoriumi.

70 metų princas ir jo žmona Kornvalio kunigaikštienė, kurie Britanijos vyriausybės prašymu užsuko į Kubą per savo kelionę po Karibų valstybes, vėliau kviečiami oficialių pietų su prezidentu Migueliu Diazu-Caneliu.

„Mums garbė juos priimti ir su pasididžiavimu parodyti jiems, kokia esame tauta“, – socialiniame tinkle „Twitter“ parašė M. Diazas-Canelis.

„Šis vizitas liudija apie mūsų santykių gerą būklę“, – pridūrė jis.

Tuo tarpu JAV prezidentas Donaldas Trumpas grasina sugriežtinti sankcijas Kubai ir vadina Havaną „tironijos trejeto“ dalimi kartu su kairuolių lyderių valdomomis Venesuela ir Nikaragva.

Britų vyriausybė jau seniai naudojasi karališkaisiais vizitai kaip „švelnios diplomatijos“ priemone. Charleso vizitas surengtas Britanijos premjerei Theresai May dėl „Brexito“ ieškant naujų užjūrio rinkų.

Nors į Kubą vyksta vis daugiau britų turistų, dvišalės prekybos apimtis pastaruoju metu smarkiai sumažėjo: nuo 168,6 mln. dolerių (149 mln. eurų) 2013 metais iki 63,6 mln. dolerių (56,2 mln. eurų) 2017-aisiais.

Londonas ieško galimybių Kubos klestinčiame turizmo sektoriuje bei energetikos srityje. Kasmet šią salą aplanko maždaug 200 tūkst. britų poilsiautojų.