Naujienų srautas

Pasaulyje2019.03.26 10:14

JAV Kongresas sieks padėti Europai mažinti energetinę priklausomybę nuo Rusijos

BNS 2019.03.26 10:14

JAV Kongreso Atstovų Rūmai pirmadienį priėmė statymo projektą, kurio tikslas – padėti Vidurio ir Rytų Europai mažinti energetinę priklausomybę nuo Rusijos.

Tokiai iniciatyvai pritarė 391 Kongreso narys: 224 demokratai ir 167 respublikonai. Dar 24 įstatymų leidėjai balsavo prieš.

„2019 metų įstatymas dėl Europos energetinio saugumo ir diversifikacijos“ ragina JAV padėti Vidurio ir Rytų Europai mažinti priklausomybę nuo valstybių, besinaudojančių „energetine priklausomybe neteisėtai politinei įtakai“.

Tarp tokių šalių dokumente įvardinama Rusija, autorių nuomone, „besinaudojanti gamtinėmis dujomis, kad priverstų, baugintų ir darytų įtaką kitoms šalims“.

Atstovų Rūmai siūlo remti amerikiečių sąjungininkus „plėtojant... konkurencingas energetikos rinkas“, didinant investicijas į Europos infrastruktūrą, taip pat skatinant JAV išteklių ir technologijų eksportą į pasaulio rinkas.

Įstatymų leidėjų nuomone, tokios priemonės turi atsispindėti Amerikos užsienio politikoje ir diplomatinėse pastangose.

Įstatymų projektas taip pat siūlo JAV Prekybos ir plėtros agentūrai (USTDA) skirti 5 mln. dolerių (4,4 mln. eurų) paramai Europos šalims bei už šiuos klausimus atsakingų pareigūnų įdarbinimui.

Dabar dokumentą svarstys Senatas, o vėliau prezidentas spręs, ar jį pasirašyti.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi