Pasaulyje

2019.03.26 09:42

Tęsiasi Izraelio ir „Hamas“ konfliktas

ELTA2019.03.26 09:42

Nepaisant vienašališkai paskelbtų paliaubų, konfliktas tarp Izraelio ir Gazos Ruožą valdančio judėjimo „Hamas“ tęsiasi. Radikalūs palestiniečiai naktį į antradienį į Izraelio teritoriją paleido 30 raketų, Tel Avive pranešė kariuomenės atstovas. Izraelio karinė aviacija tęsė taikinių palestiniečių teritorijoje apšaudymą.

Tai buvo Izraelio reakcija į raketos ataką iš Gazos Ruožo, per kurią pirmadienį buvo sugriautas namas į šiaurės rytus nuo Tel Avivo. Per ataką nukentėjo septyni žmonės, tarp jų – maži vaikai. Izraelio kariuomenė dėl atakos apkaltino „Hamas“.

Kariuomenė paskelbė, kad naktį į antradienį Gazos Ruože buvo apšaudyta 15 „teroristų taikinių“, tarp jų – du kariniai objektai. Be to, Izraelio tankai ir koviniai sraigtasparniai puolė „Hamas“ postus pakrantės ruože.

„Hamas“ atstovas Fawzis Barhoumas pirmadienio vakarą paskelbė paliaubas. Dėl ugnies nutraukimo tarpininkavo Egiptas, sakė jis. Tačiau Izraelio pusė to nepatvirtino.

Izraelio karinė aviacija prieš tai Gazoje sunaikino tris „Hamas“ pastatus, tarp jų – „Hamas“ vadovo Ismailo Haniya`os biurą. Per seriją atakų Gazos Ruože nukentėjo septyni palestiniečiai, Gazoje pranešė Sveikatos ministerija.

Izraelio premjeras Benjaminas Netanyahu dėl konflikto eskalacijos nutraukė savo vizitą JAV. Po susitikimo su prezidentu Donaldu Trumpu jis išvyko atgal į tėvynę.

Populiariausi

„Johnson & Johnson“ vakciną jau anksčiau buvo patvirtinusios kelios valstybės

Pasaulyje

2021.02.28 02:11

Jungtinės Valstijos patvirtino „Johnson & Johnson“ vakciną nuo COVID-19

Bidenas džiaugiasi šia žinia, tačiau sako – šalis turi išlikti budri; atnaujinta 08.19
Viktoras Orbanas
COVID-19 TRUMPAI 11