Naujienų srautas

Pasaulyje2015.09.08 13:45

Separatistai skelbia apie dar vieną pergalę

DELFI.lt 2015.09.08 13:45

Vasario 9 dienos vakarą apsišaukėlės „Donecko liaudies respublikos“ (DLR) kariuomenės vado pavaduotojas Eduardas Basurinas pranešė, kad separatistams pavyko uždaryti vadinamą Debalcevės apsuptį.

Vasario 9 dienos vakarą apsišaukėlės „Donecko liaudies respublikos“ (DLR) kariuomenės vado pavaduotojas Eduardas Basurinas pranešė, kad separatistams pavyko uždaryti vadinamą Debalcevės apsuptį.

Ukrainos Nacionalinio saugumo ir gynybos tarybos atstovas Andrejus Lysenka šią informaciją neigia, rašo newsru.com.

„Debalcevės „apsuptis“ užverta, – E. Basurino žodžius perduoda „Interfax“. – Tačiau su taikiais gyventojais, likusiais Debalcevėje, tai nesusiję. Jie visi gali netrukdomai palikti karinių veiksmų rajoną asmeniniu transportu ar autobusais bet kuria pasirinkta kryptimi“.

Jis taip pat teigė, kad „DLR armijos padaliniai blokuoja daugiatūkstantinį Ukrainos karių grupavimąsi, apšaudydama jų dalinius, likusius strateginėje trasoje į Artimivską“. Kaip skelbia „Donecko naujienų agentūra“, E. Basurinas sakė, kad į „apsuptį“ pateko iki 6 tūkst. Kijevui pavaldžių karių.

Vasario 9 dienos rytą separatistai išstūmė Ukrainos pajėgas iš Logvinovo gyvenvietės, esančios kelyje iš Debalcevės į Artimivską. Be to, DLR atstovai užėmė Novogrigorovkos gyvenvietę ir šiaurinę Kamenkos dalį, nurodė E. Basurinas.

„Ukrainos pajėgų bandymai prasibrauti pro prorusiškai nusiteikusių separatistų pozicijas Vuhlihirske ir Lozove nebuvo sėkmingi, „Donecko liaudies respublikos“ pajėgų atsakas pasiteisino. Patyręs skaudžių nuostolių (kalbama tiek apie aukas, tiek apie karinę techniką), priešas buvo priverstas atsisakyti tolimesnio šturmo ir atsitraukti“, – pareiškė vadinamosios „Donecko liaudies respublikos“ gynybos ministerijos atstovai.

E. Basurinas taip pat sakė, kad vasario 9 dienos vakarą Debalcevės rytuose, prie Čornuchinės gyvenvietės, kontroliuojamos separatistų, prasidėjo „aršus mūšis“.

„Antiteroristinės operacijos“ štabo atstovas Andrejus Lysenka informaciją apie Debalcevės apsupties pabaigą neigia, skelbia „Interfax-Ukraina“. „Šiuo metu prie trasos Artimivskas-Debalcevė vyksta aršus susirėmimas, kariniai veiksmai“, – vasario 9 dienos vakarą patvirtino A. Lysenka.

Sausio pabaigoje vadinamosios „Donecko liaudies respublikos“ vadovas Aleksandras Zacharčenka tvirtino, kad „Debalcevės apsuptis baigta“.

Be to, ESBO stebėtojų ataskaitoje pateikiama informacija, paremta Ukrainos karinių pajėgų atstovų suteiktais duomenimis, kad Kijevo kontroliuojamos pajėgos Čornuchinės rajone buvo priverstos atsitraukti keturis kilometrus. Taip pat pranešama apie intensyvius susirėmimus. Ataskaitoje pabrėžiama, kad iš Debalcevės buvo evakuota beveik 800 taikių gyventojų, o iš Čornuchinės – 200.

Naktį į vasario 10 dieną „RIA Novosti“ skelbė, kad, remiantis naujausiais Jungtinių Tautų duomenimis, nuo 2014 metų balandžio vidurio iki 2015 metų vasario 5 dienos Ukrainos rytuose iš viso žuvo 5486 žmonės, iš kurių 59 vaikai. Skelbiama, kad jau nukentėjo beveik 13 tūkst. žmonių.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi