Naujienų srautas

Pasaulyje2019.03.26 08:49

JAV nežino, kur slapstosi „Islamo valstybės“ vadeiva Abu Bakaras al Bagdadis

ELTA 2019.03.26 08:49

Ir po to, kai krito paskutinysis „Islamo valstybės“ (IS) bastionas Sirijoje, JAV vyriausybė nieko nežino apie grupuotės lyderio Abu Bakro al Bagdadžio buvimo vietą. „Mes nežinome, kur jis yra“, - Vašingtone sakė JAV vyriausybės įgaliotinis Sirijos klausimu Jamesas Jeffrey`is. Tačiau pirmaeilis tikslas esą išlieka jį susekti.

Užėmus paskutinįjį IS bastioną, savaitgalį po beveik penkerių metų oficialiai baigėsi karas su IS Sirijoje ir Irake. JAV remiamos Sirijos demokratinės pajėgos (SDF) šeštadienį išlaisvinta paskelbė Baghuzo vietovę Rytų Sirijoje. 

Patikimų duomenų apie tai, kur yra IS vadeiva A. B. al Bagdadis, nėra. Jis dingo po savo pasirodymo vienoje Irako mečečių 2014 metų liepą. Paskutinysis jo garso įrašas paskelbtas 2018-ųjų rugpjūtį. Anot žiniasklaidos, irakietis dar prieš kurį laiką buvo Baghuzyje ir pabėgo iš jo prieš prasidedant paskutiniojo IS bastiono Sirijoje puolimui. Kartais buvo kalbama, kad jis yra Irake, kartais – kad Sirijoje.

Amerikiečiai yra skyrę 25 mln. dolerių atlygį už informaciją, padėsiančią jį sučiupti. A. B. al Bagdadis yra vienas labiausiai ieškomų teroristų.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi