Naujienų srautas

Pasaulyje2019.03.26 08:24

Kinijos lyderis pakviestas į derybas su Europos lyderiais

Prancūzijos sostinėje su oficialiu vizitu viešintis komunistinės Kinijos lyderis Xi Jinpingas antradienį bus pakviestas į derybas ne tik su prezidentu Emmanueliu Macronu, bet ir su Vokietijos kanclere Angela Merkel, bei Europos Komisijos prezidentu Jeanu-Claude`u Junckeriu. Kinijos lyderis jau pasirašė Paryžiuje daugiamilijardinius kontraktus su Prancūzijos įmonėmis, bet kyla nemažai klausimų dėl bendradarbiavimo su milžinišką ekonominę galią turinčiu, bet nedemokratišku Kinijos režimu.

Po iškilmingo priėmimo Paryžiuje Kinijos komunistų partijos lyderis ir šalies prezidentas Xi Jinpingas nuvyko į Eliziejaus rūmus, kur po derybų su prezidentu E. Macronu buvo pasirašyta kelios dešimtys susitarimų dėl perkybos, bei klimato kaitos. 

Prancūzams jau pavyko gauti platesnę prieigą prie Kinijos maisto prekių rinkos ir jie dabar galės eksportuoti ne tik jautieną, bet ir šaldytą vištieną, bet didžiausiu pasiekimu, be abejo, laikomas Kinijos ir bendro europinio aviacijos koncerno „Airbus“ kontraktas dėl 290 A320 ir dešimties naujausių A350 keleivinių lainerių pirkimo. Bendra visų kontraktų suma viršija 40 milijardų eurų. 

Antradienį per derybas su Prancūzijos ir Vokietijos lyderiais, bei Europos komisijos prezidentu bus toliau diskutuojama apie ekonominius santykius tarp Kinijos ir Europos Sąjungos. Kitą mėnesį tam bus rengiamas specialus aukščiausio lygio forumas.

Oficialūs komunistinės Kinijos atstovai tvirtina, kad Sinziango provincijoje jokių problemų vietos uigūrai neturi, nors užsienio žurnalistams negalima patekti į milžiniškas perauklėjimo stovyklas, kur uždaryti šimtai tūkstančių vietos gyventojų.

Panaši padėtis ir Tibete, kur Pekino valdžia tęsia tibetiečių perkėlimo ir kinų masinės imigracijos politiką tvirtindama, kad tai daroma kovojant su vietos gyventojų skurdu.

Plačiau apie tai – Sauliaus Masalsko reportaže.

 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi