Pasaulyje

2019.03.26 07:13

Pentagonas skiria 1 mlrd. dolerių Trumpo pasienio sienos statyboms

BNS2019.03.26 07:13

Laikinasis Pentagono vadovas Patrickas Shanahanas pirmadienį pranešė nurodęs skirti 1 mlrd. dolerių (883 mln. eurų), kad būtų pastatyta dalis prezidento Donaldo Trumpo reikalaujamos sienos pasienyje su Meksika.

Krašto saugumo departamentas paprašė Pentagono įrengti 92 km ilgio ir 5,5 metro aukščio sieną, nutiesti naujų kelių ir suremontuoti esamus, įrengti apšvietimo sistemų. Šios priemonės būtų vykdomos įgyvendinant D. Trumpo įsaką dėl nepaprastosios padėties.

P. Shanahanas „įgaliojo JAV sausumos pajėgų Inžinerijos korpusą pradėti planuoti ir vykdyti iki 1 mlrd. dolerių vertės priemones, padedant Krašto saugumo departamentui ir Muitinės ir sienų apsaugos tarnybai“, sakoma Gynybos departamento pranešime.

Laikinasis gynybos sekretorius grindė šį žingsnį federaliniais įstatymais, anot jo, „suteikiančiais Gynybos departamentui įgaliojimus statyti kelius ir tvoras bei įrengti apšvietimą, siekiant užblokuoti narkotikų kontrabandos koridorius per Jungtinių Valstijų tarptautines sienas, remiant federalinių teisėsaugos agentūrų kovos su narkotikais veiksmus“.

Šis pranešimas buvo paskelbtas likus vos kelioms valandoms iki Kongreso posėdžio, per kurį P. Shanahanas turės pateikti ir apginti Pentagono biudžeto projektą.

Nusivylęs Kongreso atsisakymu skirti lėtų jo reikalaujamos pasienio sienos statyboms D. Trumpas praeitą mėnesį paskelbė nacionalinę nepaprastąją padėtį, suteikiančią galimybę apeiti įstatymų leidėjus ir užsitikrinti 8 mlrd. dolerių finansavimą, reikalingą jo projektui įgyvendinti.

Šį žingsnį pasmerkė tiek prezidento varžovai demokratai, tiek jo partiečiai respublikonai, perspėję, kad D. Trumpas galimai viršija savo įgaliojimus ir kuria pavojingą precedentą.

Naujausi

Sirija
13

Pasaulyje

2019.10.18 08:07

Sirijos kurdai sako norintys laikytis ugnies nutraukimo ES „atkreipė dėmesį“ į Turkijos ugnies nutraukimą

13
Turkija vykdo puolimą šiaurės Sirijoje
11

Pasaulyje

2019.10.17 20:59

Turkija 120-čiai valandų stabdo Sirijos puolimą Turkija nutrauktų operaciją, jei kurdų kovotojai pasitrauks iš „saugios zonos“; atnaujinta 21.30

11
Briuselyje susirinkę ES lyderiai vienbalsiai pritarė „Brexito“ susitarimui

Pasaulyje

2019.10.17 19:17

ES lyderiai vienbalsiai pritarė „Brexito“ susitarimui Johnsonas įsitikinęs, kad britų parlamentas pritars susitarimui; atnaujinta 20.35

Recepas Tayyipas Erdoganas, Mike`as Pence`as

Pasaulyje

2019.10.17 19:16

JAV viceprezidentas Pence`as susitiko su Erdoganu, spausdamas nutraukti ugnį Sirijoje susitikimas akis į akį užsitęsė iki beveik pusantros valandos