Naujienų srautas

Pasaulyje2015.02.09 19:58

B. Obama: Rusijos agresija tik dar labiau sustiprina Vakarų vienybę

BNS 2015.02.09 19:58

JAV prezidentas Barackas Obama pareiškė, kad Rusijos agresija prieš Ukrainą sutvirtino Jungtinių Amerikos Valstijų ir jos partnerių Europoje bei pasaulyje vienybę.

JAV prezidentas Barackas Obama pareiškė, kad Rusijos agresija prieš Ukrainą sutvirtino Jungtinių Amerikos Valstijų ir jos partnerių Europoje bei pasaulyje vienybę.

Taip B.Obama kalbėjo per spaudos konferenciją, surengtą kartu su Vokietijos kanclere Angela Merkel.

Jeigu Rusija ir toliau laikysis dabartinio kurso, jos politinė ir ekonominė izoliacija tik didės, nurodė jis.

Rusija pažeidė beveik visus įsipareigojimus, kurių ji prisėmė ankstesnėje, Minske pasirašyti sutartyje, sakė B.Obama. Užuot pasitraukusios, Rusijos pajėgos toliau veikia Ukrainos rytuose ir koordinuoja separatistų atakas.

JAV prezidentas sakė, kad Rusija pasiuntė dar daugiau tankų, sunkiosios artilerijos ir šarvuotų dalinių. Separatistai dar daugiau teritorijų užėmė Rusijos remiami, nurodė B. Obama.

Dėl ginklų tiekimo Ukrainai dar neapsispręsta

JAV prezidentas pareiškė, kad dar nėra nuspręsta, ar siųsti ginklų Ukrainai ir taip padėti jai kovoti su prorusiškais separatistais.

„Letalios gynybos galimybė yra vienas iš svarstomų variantų. Bet aš dar neapsisprendžiau šiuo klausimu“, – sakė B.Obama per spaudos konferenciją su Vokietijos kanclere Angela Merkel.

Po susitikimo su ja B.Obama pareiškė, kad Vakarai negali leisti Rusijai perbraižyti sienas Europoje „grasinant ginklu“.

„Mes ir toliau palaikome diplomatinį šio klausimo sprendimą“, – nurodė jis.

„Ir kai diplomatinės pastangos šią savaitę tęsiasi, mes visiškai sutariame, kad XXI amžiuje negalime nieko neveikti, nieko nedaryti ir tiesiog leisti perbraižyti Europos sienas (Rusijai) grasinant ginklu“, – sakė JAV prezidentas.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi