Naujienų srautas

Pasaulyje2015.02.09 16:09

ES užsienio reikalų ministrai reikalauja paleisti Ukrainos pilotę

ELTA 2015.02.09 16:09

15 Europos Sąjungos (ES) užsienio reikalų ministrų išreiškė paramą Rusijoje kalinamai Ukrainos pilotei Nadeždai Savčenko, rankose laikydami jos fotografiją Ukrainos vėliavos fone.

15 Europos Sąjungos (ES) užsienio reikalų ministrų išreiškė paramą Rusijoje kalinamai Ukrainos pilotei Nadeždai Savčenko, rankose laikydami jos fotografiją Ukrainos vėliavos fone.

„Mes, ES užsienio reikalų ministrai, stovime vieningai ir reikalaujame Rusijos liepos mėnesį neteisėtai sulaikytą N. Savčenko, kuri jau 59 dieną laikosi bado streiko“, – savo „Twitter“ paskyroje rašo Linas Linkevičius, kartu su kolegomis iš kitų šalių, taip pat laikantis N. Savčenko atvaizdą.

Ukrainos karo lakūnė N. Savčenko praėjusių metų vasarą pakliuvo į Donbaso separatistų nelaisvę ir buvo išgabenta į Rusiją. Ji kaltinama dalyvavusi kovose, kurių metu žuvo du žurnalistai iš Rusijos. Maskvos pareigūnai tikina, kad patekusi į nelaisvę, N. Savčenko pati pabėgo į Rusiją, pilotė teigia, jog ją išgabeno prievarta. Gruodžio viduryje kalinė pradėjo bado akciją, pareiškusi, kad kalėjime jai nėra suteikiama reikalinga medicininė priežiūra.

L. Linkevičius Briuselyje dalyvauja užsienio reikalų tarybos posėdyje, kuriame pagrindinis dėmesys bus skiriamas bendradarbiavimui su Afrika, ES vyriausioji įgaliotinė užsienio ir saugumo politikai Federica Mogherini pristatys Europos išorės veiksmų tarnybos ir Europos Komisijos parengtą regioninę strategiją Sirijai ir Irakui. Reaguojant į blogėjančią padėtį Rytų Ukrainoje, ministrai taip pat priims sprendimą dėl papildomų Rusijos piliečių pavardžių įtraukimo į ES sankcionuojamųjų asmenų sąrašus.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi