Pasaulyje

2019.03.25 23:00

Vokietija svarsto įpareigoti tėvus skiepyti vaikus nuo tymų

ELTA 2019.03.25 23:00

Vokietijos vyriausybė svarsto, ar įpareigoti tėvus skiepyti vaikus nuo tymų, visame pasaulyje daugėjant šios infekcinės ligos atvejų.

Sveikatos ministerijos atstovai tikino, kad ministerija sveikina diskusijų dėl tokio sprendimo atsiradimą, tačiau pažymėjo, jog svarstymai tebevyksta. Pati Sveikatos ministerija išplatino pranešimą, kuriame teigiama, kad ministerija yra susirūpinusi dėl augančio tymų atvejų skaičiaus šalyje.

Pasak socialdemokratų (SPD) parlamentaro Karlo Lauterbacho, sveikatos ministras Jensas Spahnas svarsto galimas priemones. K. Lauterbachas tviteryje rašė esąs tikras, kad siūlymas įpareigoti tėvus skiepyti vaikus bus priimtas.

„Vaikai neturi mokėti mirtimi ar negalia už neatsakingas savo tėvų klaidas. Turime pagaliau likviduoti tymus, o tai galima padaryti tik su šiuolaikinėmis vakcinomis“, – rašė parlamentaras.

Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) duomenimis, tymų atvejų 2017-aisiais visame pasaulyje išaugo 30 proc. Ši tendencija buvo ypač ryški Europoje, kur 2017 m. tymais susirgo 23 927 žmonės, palyginti su 2016 m. užfiksuotais 5 273 tymų atvejais.