Pasaulyje

2019.03.25 16:42

Tailando ekspremjeras: rinkimai suklastoti

BNS 2019.03.25 16:42

Tailando rinkimus temdė pažeidimai, jų rezultatai buvo klastojami siekiant išsaugoti kariškių politinę kontrolę, pirmadienį interviu naujienų agentūrai AFP sakė buvęs karalystės premjeras Thaksinas Shinawatra.

„Visi Tailande žino, visi rinkimus Tailande stebėję tarptautiniai (stebėtojai) žino, kad yra pažeidimų“, – angliškai sakė jis.

Jo nuomone, rinkimai „yra suklastoti. Tai nėra gerai Tailandui“, pridūrė ekspremjeras.

69 metų magnatas buvo nušalintas per 2006 metų perversmą ir nuo to laiko gyvena Dubajuje, tačiau išlieka svarbi figūra dešimtmetį trunkančioje Tailando protestų ir perversmų virtinėje.

Ištisus mėnesius prieš sekmadienio rinkimus Thaksinas Shinawatra tylėjo, bet pirmadienį Honkonge duodamas interviu AFP apkaltino chuntą prieš balsavimą viską kreipus savo naudai, o per balsavimą naudojus nešvarius triukus.

„Bet kokio žaidimo (atveju), jei taisyklės ir teisėjas nesąžiningi, rezultatas nebus gerbiamas“, – sakė jis.

Paklaustas, ar, jo nuomone, rezultatai buvo suklastoti, jis atsakė: „Neabejotinai.“

Raginamas pateikti įrodymų jis paminėjo pranešimus apie įtartinai didelį balsų už kariškius remiančią partiją skaičių svarbiose provincijose ir didelį balsų, kuriuos rinkimų pareigūnai pripažino negaliojančiais, skaičių.

„Jei pažiūrėsite į rinkimų biuletenių ir rinkėjų aktyvumo skaičius, tai biuletenių (skaičius) smarkiai viršija rinkėjų aktyvumą daugelyje provincijų“, – sakė jis.