Naujienų srautas

Pasaulyje2019.03.25 15:36

Turkijos aviacija trukdė Graikijos premjerą skraidinusiam sraigtasparniui

ELTA 2019.03.25 15:36

Pirmadienį Turkijos kariniai lėktuvai trukdė skristi sraigtasparniui su Graikijos premjeru Alexiu Tsipru, kuris atvyko į Agatonio salą pažymėti su jos gyventojais Graikijos nacionalinės šventės - Nepriklausomybės dienos. Tai pranešė naujienų portalas „Newsit.gr.“.

Portalo žiniomis, Turkijos lėktuvai privertė sraigtasparnį nukrypti nuo kurso ir manevruoti nedideliame aukštyje, kol jam pavyko nusileisti Agatonio aerodrome. „Jūs be reikalo eikvojate degalus. Graikijos ministras pirmininkas net ir plaukte pasieks Graikijos salas“, - pareiškė dėl incidento A. Tsipras, adresuodamas savo žodžius Turkijos kariškiams.

Pirmadienį Graikijos premjeras lankosi Agatonyje, šiauriausioje Dodekaneso salyno saloje. Agatonis yra už 30 kilometrų nuo didesnės Patmo salos ir visai arti Turkijos pakrantės. Saloje gyvena tik 185 žmonės. Pasak apžvalgininkų, Graikijos ministras pirmininkas savo vizitu į Agatonį šalies nacionalinės šventės dieną ketina pasiųsti Ankarai žinią, kad Graikija nepakęs savo suvereniteto pažeidimų.

Pirmadienį Graikija pažymi nacionalinio išsivadavimo revoliucijos prieš 400 metų trukusį Osmanų imperijos jungą 198-ąsias metines.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi