Pasaulyje

2019.03.25 08:53

Rusija siunčia karius į Venesuelą

ELTA 2019.03.25 08:53

Venesuelos sostinės Karakaso oro uoste nusileido du Rusijos lėktuvai su kariais ir kroviniu. Orlaiviai į Venesuelą nusiųsti „vykdant techninį ir karinį bendradarbiavimą“ tarp abiejų šalių, pranešė rusų naujienų agentūra „Sputnik“. Jais atskraidinti 99 rusų kariai bei 35 tonų krovinys.

Pasak Venesuelos žiniasklaidos, tai transportiniai lėktuvai „Antonov 24“ ir „Iljušin 62“. Rusų delegacijai vadovauja Rusijos sausumos pajėgų štabo vadas Vasilijus Tonkoškurovas , skelbia Venesuelos televizijos stotis NTN24. Prezidentas Nicolas Maduras trečiadienį pareiškė, kad Rusija ateinančiomis dienomis į Venesuelą nusiųs „tonas medikamentų“.

Bendros Rusijos ir Venesuelos pajėgų karinės pratybos Pietų Amerikos šalyje gruodį sulaukė griežtos kritikos. Nerimą ypač sukėlė dviejų ilgojo nuotolio bombonešių „Tu-60“, galinčių nešti branduolinį užtaisą, permetimas į Venesuelą.

Rusija ir Kinija yra tarp šalių, kurios ir toliau remia N. Maduro vyriausybę politinėje ir humanitarinėje krizėje. JAV, daug ES šalių, taip pat daugelis Lotynų Amerikos valstybių tuo tarpu remia prieš du mėnesius laikinuoju prezidentu pasiskelbusį opozicijos lyderį Juaną Guaido.