Pasaulyje

2015.02.08 15:35

Ukrainos, Rusijos, Vokietijos ir Prancūzijos lyderiai ketina susitikti Minske

BNS2015.02.08 15:35

Rusijos, Ukrainos, Vokietijos ir Prancūzijos lyderiai trečiadienį ketina susitikti Minske ir toliau siekti išspręsti Rytų Ukrainą krečiantį konfliktą, po sekmadienį surengto konferencinio pokalbio sakoma Berlyno vyriausybės atstovo pranešime.

Rusijos, Ukrainos, Vokietijos ir Prancūzijos lyderiai trečiadienį ketina susitikti Minske ir toliau siekti išspręsti Rytų Ukrainą krečiantį konfliktą, po sekmadienį surengto konferencinio pokalbio sakoma Berlyno vyriausybės atstovo pranešime.

Per šį pokalbį „jie toliau tarėsi dėl priemonių paketo – pastangų, kuriomis siekiama užtikrinti Rytų Ukrainos konflikto nuodugnų sprendinį, kontekste“, sakoma atstovo Steffeno Seiberto pranešime.

„Šis darbas bus tęsiamas rytoj Berlyne, siekiant trečiadienį surengti „Normandijos formato“ viršūnių susitikimą Minske“, – pridūrė jis.

Pasak S. Seiberto, Minske iki trečiadienio taip pat susitiks pernai rugsėjį sudaryto paliaubų susitarimo signatarai, įskaitant Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO), Rusijos, Ukrainos ir prorusiškų separatistų atstovus.

V. Putinas: susitikimas Minske – tik suderinus poziciją

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas sekmadienį patvirtino planuojantis trečiadienį susitikti Minske su Vokietijos, Prancūzijos ir Ukrainos lyderiais, tačiau tik tuo atveju, jeigu šalys labiau priartės prie susitarimo, kaip turėtų būti įgyvendinamas praeitais metais priimtas konflikto Ukrainos rytuose užbaigimo planas.

„Ką tik baigiau pokalbį su kolegomis iš Kijevo, Berlyno ir Paryžiaus vadinamuoju Normandijos formatu. Susitarėme, kad pasistengsime suorganizuoti Minske valstybių ir vyriausybių vadovų susitikimą tokiu pat formatu – orientuosimės į trečiadienį, jeigu iki to laiko pavyks suderinti daugybę pozicijų, kurias pastaruoju metu intensyviai aptarinėjome“, – sakė V. Putinas per susitikimą su Baltarusijos prezidentu Aleksandru Lukašenka Juodosios jūros kurorte Sočyje.

P.  Porošenka įžvelgia paliaubų galimybę

Ukrainos prezidentas Petro Porošenka ir Rusijos, Prancūzijos bei Vokietijos lyderiai tikisi, kad trečiadienį planuojamos jų derybos Minske atves prie „nedelsiamų ir besąlygiškų paliaubų“ konflikte su prorusiškais separatistais, sakoma jo tinklalapyje paskelbtame pranešime.

P. Porošenko administracijos pranešime nurodoma, kad per sekmadienį įvykusį jo konferencinį pokalbį su V. Putinu, A. Merkel ir F. Hollande`u buvo pasiekta pažanga.

„Dalyviai pasiekė pažangą tardamiesi dėl įvairių priemonių, turinčių įgyvendinti Minsko susitarimus“, – sakė P. Porošenka, turėdamas omenyje pernai rugsėjį priimtą plantą, kurio niekada nebuvo visiškai laikomasi ir kuris galiausiai žlugo.

Patvirtindamas, kad minėti keturi lyderiai planuoja trečiadienį susitikti Minske, P. Porošenka nurodė: „Jie (lyderiai) taip pat tikisi, kad jų pastangos per susitikimą Minske atves prie nedelsiamų ir besąlygiškų abipusių paliaubų“.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.