Pasaulyje

2019.03.25 07:00

Didžioji Britanija svarsto „Brexito“ alternatyvas

Šią savaitę Didžiojoje Britanijoje tikimasi sulaukti galutinio sprendimo dėl šalies išstojimo iš Europos Sąjungos proceso.

Savaitgalį Londone pasigirdo kalbų apie premjerės konservatorės Theresos May pakeitimą. Tačiau į jos poziciją galintys kandidatuoti politikai teigė palaikantys Th .May ir neketinantys keisti jos šiuo lemiamu „Brexito“ proceso metu.

Britanijos parlamentarai svarstys išstojimo iš Europos Sąjungos alternatyvas, kol vyriausybė bandys užsitikrinti paramą Th. May „Brexito“ planui prieš skelbdama trečią balsavimą dėl jo.

Tarp alternatyvų – siūlymas nutraukti išstojimo procesą ir antro referendumo paskelbimas, dėl kurio peticiją pasirašė daugiau nei penki milijonai britų.

Politikai taip pat aptars galimybę pasilikti bendrojoje rinkoje ir muitų sąjungoje. Neatmetama ir kietojo „Brexito“ galimybė – išstojimas be sutarties patraukliausias aršiems euroskeptikams.

Pirminė Didžiosios Britanijos išstojimo iš Europos Sąjungos data – šis penktadienis ir šalies parlamentas kol kas nenubalsavo dėl jos nukėlimo.