Naujienų srautas

Pasaulyje2015.02.08 10:36

Tunise suimta per 30 islamistų kovotojų, planavusių „įspūdingus“ išpuolius

ELTA 2015.02.08 10:36

Tunise sulaikyti 32 islamistų kovotojai, kurių dalis grįžo iš susirėmimų Sirijoje ir planavo naujas „įspūdingas“ atakas, praneša „Reuters“.

Tunise sulaikyti 32 islamistų kovotojai, kurių dalis grįžo iš susirėmimų Sirijoje ir planavo naujas „įspūdingas“ atakas, praneša „Reuters“.

Naujienos apie areštą pasklido praėjus dienai po to, kai šalyje savo kadenciją pradėjo naujasis ministrų kabinetas, vadovaujamas premjero Habibo Essido. Naujieji pareigūnai susiduria su daugybe iššūkių, tarp kurių ir islamistų grupių, susidariusių po 2011 m. sukilimo, išpuoliai.

„Kovos su terorizmu pajėgų veiksmai sužlugdė ketinimus atlikti įspūdingus išpuolius prieš svarbius (valstybinius) objektus: vidaus reikalų ministeriją, teisėsaugos organus, civilinių tarnybų pastatus sostinėje, – sakė vidaus reikalų ministerijos atstovas spaudai Mohammedas Ali Aroui. – Per pastarąsias tris dienas mes suėmėme 32 teroristus, planavusius atakas Tunise ir kituose miestuose“. Pareigūnas pridūrė, kad grupę sudarė „keli teroristai, grįžę iš susirėmimų Sirijoje“.

M. Ali Aroui taip pat teigė, kad kariuomenės pajėgos netoli Alžyro sienos nukovė ir kelis kovotojus iš Tuniso bei Alžyro. Nuo 2011-ųjų sukilimo Tunise šalis tapo pagrindiniu džihado kovotojų šaltiniu – šie dažniausiai vyksta kovoti į Siriją.

„Mūsų prioritetai: sustiprinti priemones, skirtas kovoti su ekstremizmu, ir sustiprinti saugumo pajėgumą kovoti su teroristais; užtikrinti saugų šalies perėjimą prie demokratijos“, – sakė premjeras H. Essidas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi