Pasaulyje

2019.03.24 23:18

Baltieji rūmai džiūgauja: tyrėjai pritrūko įrodymų, kad Trumpas bendradarbiavo su Rusija

LRT RADIJAS, LRT.lt2019.03.24 23:18

Jungtinių Valstijų specialusis prokuroras Robertas Muelleris neturi įrodymų, kurie patvirtintų, jog Donaldas Trumpas per 2016 m. rinkimų kampaniją buvo susimokęs su Rusija. Su tokia išvada buvo supažindintas Kongresas. 

Kongresui, kaip ir žadėta, buvo pateikta ne visa R. Muellerio parengta ataskaita apie beveik dvejus metus trukusį tyrimą, bet tik jos santrauka.

Keturių puslapių laiške, kurį parašė su tyrimu susipažinęs generalinis prokuroras Williamas Barras, pateikiama citata: „tyrimu nenustatyta, kad Trumpo kampanijos nariai būtų susimokę ar derinę savo veiksmus su Rusijos vyriausybe, šiai bandant kištis į rinkimus.“

Taip pat, kaip aiškėja iš laiško, R. Muelleris nepriėjo išvadų, jog D. Trumpas ar jo aplinkos žmonės būtų bandę trukdyti teisingumui, t. y. kaip nors trukdytų teisėsaugai aiškintis per rinkimų kampaniją galbūt padarytus jų nusikaltimus.

R. Muellerio tyrimo išvadų buvo laukta ilgai. Prezidento kritikai tikėjosi, jog bus atskleista rimtų nusikaltimų, galinčių tapti priežastimi inicijuoti apkaltą D. Trumpui. Reaguodami į išvadas, Baltieji rūmai jau pareiškė, kad jos neva visiškai išteisina prezidentą.  

Reaguodamas į išvadas „Twitters“ paskyroje D. Trumpas rašė: „Jokio sąmokslo, jokio trukdymo, galutinis ir visiškas atleidimas. Išlaikykite Ameriką puikia!“

Kongreso narys Jerry`is Nadleris, atstovaujantis demokratams, pabrėžė, kad generalinis prokuroras neatmetė galimybės, kad D. Trumpas galėjo daryti poveikį vykdant tyrimą, skelbia BBC.

„W. Barras sako, kad prezidentas galėjo elgtis taip, kad būtų daromas poveikis teisingumui, bet norint nuteisti už poveikio darymą „vyriausybė turėtų įrodyti, kad be jokios abejonės žmogus, turintis korupcinių siekių, emėsi trukdyti teisingumo vykdymui“, – tvirtino J. Nadleris.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt